Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lufthansa Grup ise dünya çapında 170 havaalanında check-in masalarında ve bilet satış ofislerinde bu sistemi kullanmaya başlayacak olan ilk havacılık işletmesi oldu.

Hizmetin amacı ise gezginlere yolculuklarında herhangi bir problemle karşılaşmadan kesintisiz ve güvenli ödeme seçeneklerini sunarak onların havaalanı deneyimlerini geliştirmek.

Lufthansa Grup Merkez Havaalanları Ödemeleri Başkanı Kai Schilb; “Yolcularımıza güvenli ve hatasız ödeme seçenekleri sunmak bireysel ve kesintisiz seyahat deneyimlerini kolaylaştırmak için Lufthansa Grup’un temel hedefi.

“Amadeus Airport Pay, yolcularımızın uçuşları için, check-in sırasında ya da uçuş kapısında özelleştirilmiş yan hizmetler seçmelerini sağlıyor. Ayrıca bunu dolambaçlı yollara gerek kalmaksızın güvenli ve çeşitli ödeme seçenekleriyle gerçekleştiriyor” dedi.

Lufthansa Ödeme Projeleri Ekip Yöneticisi Philipp Vetten; “Bir bilişim teknolojisi olarak Amadeus Airport Pay, Lufthansa Grup’a geniş bir ödeme sağlayıcı kitlesiyle bağlantı kurmasına izin vererek ödeme altyapısı üzerinde tam kontrol sağlıyor.

“Bu hizmeti çok yakın zamanda 170’den fazla havaalanında bulunan check-in masalarımızda ve bilet satış ofislerimize vermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Amadeus Seyahat Ödemeleri Başkanı Celia Pereiro ise; “ Amadeus Airport Pay ile havaalanında yapılan ödemeler kolaylık, güvenlik ve esneklik açısından ileriye yönelik büyük bir adım.

“Bu anlamda, Lufthansa ile çalışmaktan da gurur duyuyoruz.”

“Artık, yolcuların ödemelerini güvenli şekilde yapmak konusunda içleri EMV (akıllı ödeme kartları: Europay, Mastercard, Visa için küresel standart) sayesinde rahat edecek.

“Havayolları ve yer hizmetleri de daha kolay yolculuklar için bir kapı açmış olacak. İhtiyacınız olan yan hizmetleri almak üzere beklerken sunmak üzere dolaşımdaki acentalarının size yaklaştığını hayal edin. Bu hem havayolu hem de seyahat edenler açısından bir kazan-kazan durumu” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz