Almanya’da Görülmesi Gereken 10 Yer

Avrupa’nın ortasında yer alan Almanya ekonomi ve sanayi açısından zengin bir ülke olduğu gibi turistik açıdan da farklı tarihi yapıları ile gezip görülmesi gereken yerler arasındadır. Sizler için Almanya’da gezmekten keyif alabileceğiniz 10 farklı yeri derledik.

10 – Kurfürstendamm

kurfurstendamm_2_

Kurfürstendamm semti Berlin’de kısaca Ku’damm olarak anılıyor. İsmini semtten alan Ku’damm’ın ana caddesi ise Berlin’in Champs-Élysées’sidir. Oteller, lüks mağazalar ve restoranların bulunduğu cadde çınar ağaçlarıyla süslüdür.

9 – Jüdisches Museum (Yahudi Müzesi)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2011 yılında açılan müze, Yahudilerin Almanya’daki 2 bin yıllık geçmişlerine ait çeşitli bilgi ve belgelerin sergilendiği bir müzedir. Tarihsel ve kültürel pek çok şeyi görme imkanınızın olacağı müze aynı zamanda mimari açıdan da harika bir görünüme sahiptir. Giriş yer altı kapılarında yapılırken; müzeye kuşbakışı baktığınızda ise binanın zikzak şekle sahip olduğunu görebilirsiniz.

8 – Romantik Yol

almanya_romantik_yol_wurzburg

Ülkenin en önemli turistlik yerlerinden biridir. Romantik yol 1951 yılında Ausgburg tarafından yapılmıştır. Wüzburgdan başlayıp Fussen’ne kadar devam eden bu muhteşem yol, romantizmi sonuna kadar yaşamanızı sağlayacaktır.

7 – Constance Gölü

eb_muenchen-bodensee_bodensee-lindau

Constance gölü hem turist noktası hem de Almanların yaşam kaynağı olan bir yerdir. Suyunun muhteşem temizliği, yaşam kaynağı olmasında önemli bir etkendir. Doğayla iç içe cenneti yaşamak isteyenler için bulunmaz bir yer.

6 – Neuschwanstein Kalesi

Neuschwanstein_castle

Walt Disney gibi dünyaca ünlü film yapım şirketininde kullandığı ve ilham aldığı bu kale Almanya’nın görülmesi gereken yerlerinin başında gelmektedir.

5 – Köln

germania-koln-cologne

Köln şehrinin kendine özgü muhteşem bir kokusu vardır. Köln şehrinde görebileceğiniz çok güzel Köln Katedralleri ve birçok tarihi mekan mevcuttur.

4 – Oktoberfest (Ekim Festivali)

oktoberfest-208110-sw

Ekim festivali bir mekan olmasa da turistlik bir aktivite olması yönünden görülmesi gereken yerlerin başındadır. Almanya’nın Bavyera eyaletinin Münih kentinde her yıl Eylül ayının son günlerinde yapılır.

3 – Dachau Toplama Kampı

dachau_camp

Almanya’nın karanlık geçmişini simgeleyen mekanların başında gelen bir toplama kampıdır. Mart 1933 kurulan bu toplama kampı, Nazi devleti tarafından kurulan ilk düzenli kamp olma özelliğini taşımaktadır.

2 – Kara Orman

BlackForest

Masalsı bir isme sahip olan bu ormanda yeşilin her tonunu, birçok agaç çeşidini görebilirsiniz. Ayrıca bu orman tırmanmak için de çok idealdir.

1 – Berlin Duvarı

germany_berlin

Almanya’da bir devrin kapanış simgesi haline gelmiş olan Berlin Duvarı’nın ülke tarihinde çok önemli bir yeri vardır. Demokrasiye geçişin büyük simgesi olan Berlin Duvarı, bu ülkeye gezmeye gidecek olanlar için ilk duraklardan biridir.

Kaynak: Listemiste

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!