Alibaba’nın Planladığı Geleceğin Otelinde Konuklara Robot Asistanlar Eşlik Ediyor. 0

Çinli e-ticaret devi Alibaba Grup, robotların görev yaptığı ilk “gelecek oteli” ile gelecek nesil ağırlamaya öncülük ediyor.

Sesli kumanda merkezleri ve check-in yerine geçen tarayıcılar ile insan emeğini % 50 azaltan yüksek verimli bir altyapıya olanak sağlayan Çin merkezli Alibaba Grubu’nun Hangzhou kentindeki fütüristik oteli, robot kadrosuna sahip olacak.

Çinli e-ticaret devi Alibaba Grup, robotların görev yaptığı ilk “gelecek oteli” ile gelecek nesil ağırlamaya öncülük ediyor. Zhejiang eyaleti, Hangzhou şehrinde bulunan Flyzoo Hotel‘de, konuklara rehberlik etmek ve misafir etmek için tesis çevresinde bir dizi otomat bulunacak.

Otel, robotik yardımın ötesinde, konukların yüz taramasıyla açabildikleri odalar gibi başka yüksek teknoloji olanaklarına da sahip olacak. Kullanıcılar, akıllı bir merkez sayesinde odalarının sıcaklığını, ışıklarını ve çeşitli cihazlarını sesli komutlarla da kontrol edebilirler.

Süitlerde ayrıca konukların hediyeler, yiyecek ve hatta beğenmeleri durumunda otel mobilyaları satın almaları için seçenekler de sunabilen çevrimiçi mega perakendecisi Tmall’ün, Tmall Genie adı verilen bir yapay zeka yönetim sistemi de sunulacak.

Flyzoo Hotel‘in CEO’su Wang Qun, “Yeni yapay zeka sistemi, işgücünün yarısından fazlasını azaltarak, otelin yönetim verimliliğini artırmaya yardımcı olacak” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.