Alibaba, Online Seyahat Platformunun İsmini Değiştiriyor

Çin’in e-ticaret devi Alibaba Grup perşembe günü online seyahat platformunun adını Alitrip’ten uçan domuzcuk anlamına gelen Fliggy’e (Çince Feizhu) çevirdi.

Bu isim değişikliği Çin’in Y kuşağına yeniden odaklanılması kararının bir parçası, Sina news’e göre, şirketin kendine olan güveniyle karikatür tarzı logo genç jenerasyonun ilgisini çekebilir.

Fliggy, Alibaba’nın hayvan koleksiyonu logolarının son eki olarak Ant Finance’in karıncasına, Tmalls’un kedisine, lojistik kolda Cainiao’nun kuşuna ve ikinci el eşya sitesi Xian Yu’nun balığına katılıyor.

alitrip

Gelişmekte olan orta sınıf sayesinde, geçen yıl 130 milyon yurtdışına seyahat ile Çin son zamanlarda dışa yönelik turizmde devasa bir büyüme yaşıyor.

2016’nın ilk yarısında yurt dışına seyahatlerde 3.4 oranında bir büyüme görüldü ki bu da Alibaba’nın seyahat kolunu yenilemek istemesini muhtemelen açıklıyor.

Helsingin Sanomat’a göre gelecek yıl şirket 50,000 Çinli turisti Finlandiya’nın kuzeyinde bulunan pastoral Rovaniemi bölgesine getirmeyi planlıyor.

Bu planlar Çin’in Sesi  (Voice of China) programının kazananlarının katıldığı ve internet üzerinden canlı yayınlanan Santa’s Village’deki bir parti sırasında açıklandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!