Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

“Akıllı” otel markası Yotel, 2019 yılına kadar 12 otel açmayı planlarken Birleşik Krallık’ta ticari destek sağlayabilme konusunda da istekli bir biçimde hareket ediyor.

Heathrow, Gatwick ve Amsterdam’daki Schiphol havalimanlarındaki otellerinin yanı sıra, halihazırda New York’ta 713 odalı bir otele sahip olan şirket, 1 Temmuz’da Paris’teki Charles de Gaulle havalimanının yanıbaşında 80 odalı bir oteli açmaya hazırlanıyor.

San Francisco, Boston, Miami, Brooklyn, Singapur ve Dubai’yi içeren şehirlerde inşa edilmesi planlanan yeni oteller dışında, 2019 yılının ilk çeyreğinde, Singapur’daki Changi havalimanında 130 odalı bir otelin açılması planlanıyor.

Tüm otellerde otomatik check-in ve check-out, ücretsiz Wi-Fi, muson duş sistemi, iş istasyonları ve ücretsiz sıcak içecek olanakları bulunuyor.

Şirket, müşterilere, bir diğer ekonomi markası Airbnb’yi de içeren rakiplerine meydan okuyan, “kusursuz, teknoloji tabanlı deneyimler” sunabilmek adına inovasyon çalışmalarını sürdüreceğini belirtiyor.

Kendisini “uygun fiyata lüks” olanaklar sunan bir firma olarak tanımlayan Yotel, satışlarının %35’inin ticaretten, %35’inin doğrudan satışlardan ve kalan %30’unun online seyahat acentelerinden geldiğini belirtiyor.

Şirket, GDS (Global Dağıtım Sistemi) üzerinden rezervasyon yapılabilen şehir otellerine komisyon ödüyor. Havalimanı otelleri GDS’de yer almadığı gibi komisyon alınmayan oteller kategorisine dahil, ancak acenteler, online mecralarda grup ücretlerini kullanabiliyor.

Her yeni şehirde, şirket, acenteler ile ilişkileri geliştirmeye, eğitimler sunmaya ve ilgili otele geziler düzenlemeye odaklanan bir satış takımı bulunduruyor.

Baş yönetici Hubert Viriot: “Deneyimli ortaklarımızla ve yatırımcılarımızla yakın bir biçimde çalışarak yeni pazarlara giriş yapacağız ve modern, teknoloji meraklısı global gezginlere hitap etmeyi sürdüreceğiz.”

 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz