Airbus Bizlab, Hindistan’da Girişimcilerle Anlaşmalar Gerçekleştirdi 0

Her iki girişimci de havacılık alanındaki benzersiz yenilikçi fikirlerini Hindistan Hükümetinin “Make in India” ve “Indian Startups ” girişimlerine uyumlu olarak hayata geçirmeyi planlıyor.

Bengaluru merkezli bu iki girişimci, Airbus Bizlab teknoloji hızlandırma programının ikinci sezonunda bir yıl önce 9 ülkeden 137 uygulama arasından seçilen 5 yeni girişimci arasında yer almıştı.

Airbus‘dan kıdemli profesyonellerin danışmanlığı önderliğinde girişimciler, Airbus ve sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilebilecek çözümler geliştirdi. Neewee’nin procuSense adı verilen çözümü, gelişmiş analitik, makine öğrenimi ve yapay zeka kullanarak, Airbus’ta tedarik zinciri ve tedarik operasyonları üretme konusundaki kesinliği artıracak.

EFLIGHT’ın seyahat destek çözümü, iş jet pilotlarının yakıt, zaman, rota ve hava durumu planlarını optimize etmesine olanak tanıyan kapsamlı bir hizmet paketi sunacak. Girişimci ayrıca, Hindistan’daki bazı fırsatları ortaklaşa ele almak için bir Airbus iştiraki ile özel bir ortaklık anlaşması da imzaladı.

Airbus BizLab Başkanı Bruno Gutierres; “Neewee ve EFLIGHT tarafından imzalanan bu son anlaşmaları duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu ortaklıklar, girişimcilik topluluğuna katılma ve özellikle Airbus ile iş fırsatları yaratma konusundaki kararlılığımızın bir örneği. Airbus BizLab’ın daha geniş bir havacılık endüstrisi için inovasyon kültürünü geliştirmeye devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Bizlab’ın, yenilikçi fikirlerinin değerli işlere dönüştürülmesini sağlamak ve onları hızlandırmak için girişimcileri ve iştirakçıları biraraya getirmesi, Airbus’ın yenilikçi stratejisinin bir parçası. Grişimciler ve iç projeler için altı aylık “hızlandırma programı” sayesinde Airbus Bizlab, girişimcilerin çeşitli alanlarda çalışan çok sayıda koç, uzman ve danışmana erişmelerine yardımcı olarak fikirlerin değerli işlere dönüşmesini sağlıyor.

Hindistan Airbus BizLab Lideri Siddharth Balachandran; “Hindistan’daki girişim ekosistemi, dünyadaki en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri. BizLab mezunlarımızdan ikisiyle ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Neewee ve EFLIGHT hem Airbus’a hem de diğer büyük ve küçük ölçekli işletmelere küresel ölçekte önemli ve uzun vadeli faydalar sağlama potansiyeline sahip benzersiz çözümler. Gelecek için yol haritası, Neewee’nin analitik çözümünü küresel olarak diğer Airbus işlevlerinde kullanmayı içeriyor” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe