Airbnb Paylaşım Ekonomisini Kurumsal Seyahate Taşıyan Üçlü Bir Anlaşma Yaptı

Üç büyük turizm şirketi paylaşım ekonomisini business yolculuklara uygulamak için anlaşmaya vardı.

American Express Global Business Travel, BCD Travel ve Carlson Wagonlit Travel ilk defa Airbnb’yi konaklama seçenekleri arasına alıyor.

Airbnb’ye göre, yeni yapılan bu iş birliği, yönetilen seyahat programlarında kontrole olanak sağlarken diğer taraftan da seyahat yöneticilerine dünya genelinde milyonlarca yeni konaklama seçeneği sunacak.

Airbnb tarafından kayda değer bir kilometre taşı olarak müjdelenen bu iş seyahati anlaşması, seyahat rezervasyon araçlarında da yeni bir dönemin habercisi niteliğinde.

Carlson Wagonlit kurumsal seyahat yöneticileri artık daha fazla ve kişiselleştirilmiş esnek seçenekler sunabilecekler.

CWT aracılığıyla işlem yapılabilen yaklaşık 500 bin otel var ve Airbnb for Business bu sayıyı ikiye katlayacak.

CWT Solutions Group’un yaptığı araştırma iş seyahati amacıyla Airbnb kullanan insanların ortalama 7 gece konakladığını, bu rakamın geleneksel otellerde kalma süresinin yaklaşık iki katı olduğunu gösterdi. Araştırma ayrıca doğru zamanda kullanılan Airbnb seçeneğinin şirketlere %37 tasarruf sağladığını ortaya koydu.

American Express Global Business Travel müşterileri de yakın zamanda Airbnb for Business kullanabilecek.

İş seyahatine çıkacaklar kurumsal e-mail adreslerini kullanarak Airbnb’den rezervasyon yapabilirler. Ortaklığın ilk adımı önümüzdeki haftalarda hayata geçecek, sonrasında da yeni pazarlara doğru genişlemesi şirket tarafından düşünülmekte.

BCD Travel ise Airbnb ile kurduğu ortaklıkta zengin verilerle konum takibi ve seyahat alışkanlıkları araştırmasının da dahil olduğu risk ve güvenlik yönetimine odaklanacak.

Airbnb’nin verileri BCD Travel’ın DecisionSource adlı müşterilerine haritalar ve detaylandırılmış gerçek zamanlı raporlar sunan iş zekası aygıtında değerlendirilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!