Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, şirketlere özel bir platformu kullanıma sunmasından bu yana, dünya çapındaki yaklaşık 50,000 şirketin, rezervasyon yapmak için kendi sitelerini kullandığını belirtiyor.

Bu hamle, Concur ile başlangıçta yapılan anlaşmanın üzerinden geçen iki yıldaki sağlam bir başlangıç olarak değerlendirilebilir; ancak, aynı zamanda bu alandaki hizmet, kullanıcıların rezervasyona dahil edilecek diğer iş arkadaşlarını tanımlama olanağına sahip olmayışı bakımından, anlaşılır biçimde sınırlıydı.

Bu haftadan başlayarak, Airbnb, Airbnb For Business platformunun, halihazırda piyasada olan ve şirketlere yönelik hizmetler sunan oyunculara yetişmesini sağlamak adına önemli olarak değerlendirilebilecek hamleler yapıyor.

Artık çalışanlar (ya da seyahat yöneticisi), iş arkadaşları için de rezervasyon yapabilecek ve bütün kişiler seyahat detaylarını görüntüleyebilecek, rezervasyonda değişiklik yapabilecek ve herhangi bir mülkün sahibine, oraya varmadan önce ulaşabilecek.

Airbnb’nin global ödemeler ve iş geliştirme departmanının yöneticisi Lex Bayer belirtiyor:

“Sayıları artan ve iş seyahatlerine çıkan gezginler, yola çıkarken Airbnb’yi tercih ediyor ve böylece, bir gece için de olsa, gittikleri şehri sadece ziyaret etme değil, o şehirde yaşama şansını da elde ediyorlar.”

Airbnb, sitesinin, şirketler bazındaki seyahat sektörüne doğru büyümesini sürdürmesi için, perde arkasında gerçekleşen temel etkinliklerden, bu hafta sunulan çalışan yönetim aracı gibi bazılarını gerçekleştirmesinin gerekliliğine rağmen; hala, iş amaçlı seyahat eden gezginlerin dahi “yerel muhitlerin kalbinde yaşamak” istediklerine dair retoriği üretmeye devam ediyor.

Airbnb, şu açıklamayı yapıyor:

“Bu yeni araç, şirketlerin, bütün iş seyahati ihtiyaçları için arama sonuçlarının sağladığı seçeneklerde rezervasyon yapma biçimine bütünüyle yeni bir boyut katıyor.”

2015 yazında, Airbnb, iş amacıyla seyahat eden konuklara yönelik özellikler barındıran ve 24 saat erişim, belirli türlerde olanaklar (ütü masası, WiFi, askılar) ve tam tekmil evler sunmayı garanti eden “İş Seyahati İçin Uygun” listeleme seçeneğini deneme sürecine koymuştu.

Şirket ayrıca 2015’in Ekim ayında, listeleme seçeneklerini bünyesine katmak adına, iş amacıyla seyahat eden gezginler için, çeşitli hizmetlerin sunulduğu apartmanlar sunan bir sağlayıcı olan Bridge Street Global Hospitality ile anlaşma yapmıştı.

Airbnb, iş seyahati segmentinin, bu yıl büyümesini üçe katladığını belirtiyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz