Airbnb İş Seyahatlerinde Ne Kadar Popüler? 0

250’den fazla kurumsal seyahat müdürü ve müşteriler üzerinde yapılan küresel bir çalışma neredeyse 10 kişiden 6’sının seyahat politikalarına konaklama konusunda paylaşımlı ekonomi seçeneğini eklemediğini gösterdi.

Bu alanda başka paylaşımlı ekonomi seçenekleri olsa da, buradaki asıl odak noktası Airbnb.

American Express Global Business Travel ve Association of Corporate Travel Executives, söz konusu araştırmayı Eylül ayında gerçekleştirilen anket ve görüşmelerden elde edilen veriler üzerinden gerçekleştirdi, bu yüzden sonuçlar matbaadan yeni çıkmış gibi güncel.

Katılımcılardan neredeyse her on kişiden biri (%9) konaklamada paylaşım ekonomisinin artık politikalarına dahil olduğunu söyledi. Genel olarak 20-30 yaşları arasındaki çalışanların bulunduğu şirketlerde ise bu oran %15.

Ama paylaşımlı ekonomi işletmelerin seyahat politikalarına dahil olsun yada olmasın, iş seyahatine çıkanlar bunu kullanıyor, öyle ki araştırmalara katılanların %40’ı üç yıl boyunca arttığını belirtiyor.

Rapor şöyle söylüyor:

“Seyahat politikası, yönetilen seyahatin altyapısını oluşturuyor ama iş seyahatlerinde konaklama alanındaki değişime adapte olmak konusunda müşteriler ve pazarlamacılar birbirinden ayrılıyor. Önemli bir kesim gezginlerin iş hayatını ve özel hayatını bütünleştirmesine yardımcı olmak için seyahat politikası değiştirirken, tam tersine büyük bir kesim ise değişiklik yapmak gibi bir planlarının olmadığını söylüyor.”

Gerçek şu ki çalışanları 20-30 yaşları arasında olan işletmelerin paylaşımlı ekonomi seçeneğine daha sıcak bakması Airbnb için iyiye işaret.

Söz konusu gezginler yaşlandıkça, işletmeye yeni katılan çalışanlar ivmeyi korurken, seyahat politikasının bunu yansıtmasını bekleyecekler.

Ayrıca 10 politikadan birinde paylaşımlı ekonomi konaklama seçeneğinin olması iyi yapılandırılmış bir pazarda yeni bir konsept için gayet iyi bir başlangıç denebilir.

Kapak Görseli: Bookinturkey

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.