AirAsia Havayolu Ödül Programında Kripto Para Birimi Kullanacak

Uçuş sektörü ödülleri, havayolu şirketlerinin müşterileri kendi hizmetlerini yeniden kullanmaya ikna etmeleri için her zaman popüler bir yol olmuştu. Ancak, Malezya menşeli havayolu şirketi AirAsia kripto paraya dayanan bir ödül platformu oluşturarak bunu bir adım daha ileri taşımayı düşünüyor.

Düşük ücretli hava yolu şirketi AirAsia BigCoin adlı ödül mantığıyla çalışan bir kripto para birimi sunmayı düşünüyor. Gezginler BigCoin’i bilet satın almak, uçuş sırasında yemek almak, koltuklarını değiştirmek ve diğer bonus seçenekleri için kullanabilecek. Şirketin genel müdürünün açıklamasına göre kripto para birimi BigCoin, bu sene içinde kullanıma sunulacak.

Sonuç olarak, BigCoin projesi, havayolu sektörü ödülleri gibi uzun süredir kullanımda olan pazarlama uygulamalarının, kripto para ve blockchain gibi güncel ve önemli teknolojik gelişmelerle yorumlanıp, havayolu şirketlerinin sunumlarını güçlendirmesi gerektiğini gösterdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!