Accor Otelleri Restoran Rezervasyon Platformu ResDiary’i Satın Aldı

Güney Afrika menşeli Mantis Grup’un %50 hissesini satın aldıktan yaklaşık bir hafta sonra Accor Otelleri, masa rezervasyon sistemi ResDiary’yi net olarak açıklanmayan bir ücrete satın aldı.

Glasgow menşeli ResDiary, kurucu ortak ve CEO’su Mike Conyers tarafından 2004 yılında kurulmuştu.

ResDiary, yiyecek ve içecek gelirini optimize eden bir teknoloji kullanarak yüksek kaliteli masa rezervasyon çözümleri içeren mekanlar ortaya çıkardığı gibi işletme giderlerini kontrol etmeye de yardımcı oluyor.

6 ülke genelinde 100’den fazla çalışanı bulunan ResDiary, özellikle Asya Pasifik’te ve Birleşik Krallık’ta tanınmış bir şirket. Şirketin sunduğu hizmet, 60 ülkede 8600’den fazla mekanda kullanılıp yılda 166 milyon kişiye ulaşmış oluyor.

Accor Otelleri CEO’su Sébastien Bazin, ResDiary’nin satın alınmasıyla yiyecek-içecek sektörüne yaptıkları yatırımı tamamladıklarını belirtti: “ResDiary‘nin, grubumuzun sunduğu hizmetlere katıldığını görmekten çok memnunum. ResDiary‘nin küresel anlamda genişlemesi, sektörde güçlenmesi ve konuklarımıza cazip teklifler sunmakta yarar sağlamamız için onu güçlendirmeyi hedefliyoruz.”

ResDiary CEO’su Conyers, şirketlerinin Asya Pasifik genelinde Accor Otelleri ile çok güçlü bir ilişkiye sahip olduğunu belirtti ve şöyle konuştu: “Accor Otelleri ile hizmet ağımızı genişletmek ve küresel bir seviyeye taşımak istiyoruz.”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!