Accomable’dan Engelli Yolculara Ulaşımda Büyük Kolaylık! 0

Hareket kısıtlılığı olan insanlar için ulaşım hep büyük bi sorun olmuştur. Bu durumun kendi engellerinden değil ulaşımdaki engellerden kaynaklandığı açıktır. İşte, ‘Engelli İnsanlar için Airbnb’ sloganıyla yola çıkan İngiltere’nin genç ve yenilikçi şirketi Accomable sayesinde hareket kısıtlılığı olan yolcular için ulaşım bir eziyet olmaktan artık çıkıyor! Nasıl mı? EuTravel ile Kapıdan Kapıya Ulaşım ile!

AB destekli proje EuTravel, engelli kişilere mevcut sistem içinde gerekli desteği sunabilmek için dünya çapındaki dağıtım sistem sağlayıcıları (GDS) ve ulaşım şirketleri ile birlikte çalıştığını belirtiyor.

Anlaşmaya göre, EuTravel engelliler için uygun oteller sunmanın yanı sıra tüm Avrupa ülkeleri arasında çeşitli ulaşım modelleri bulmak için Accomable ile görüş alışverişinde bulunuyor.

Accomable, erişilebilirlik konusunda tavsiye vermek üzere adapte edilmiş yolculuk hakkındaki bilgilerini kullanırken, engeli olan yaşlıların ihtiyaçlarını nasıl karşılayacakları noktasında fikir vermek için EuTravel‘in kullanıcı tabanıyla ilgilenecek.

Inlecom tarafından yönetilen EuTravel’in proje destek direktörü Yash Chadha: “Erişilebilirlik, EuTravel Projesinin kalbinde yer alıyor. Teknolojimiz, AB vatandaşlarının ve uluslararası ziyaretçilerin tek bir sektör ile seyahat etmesini kolaylaştırırken bireysel ihtiyaçlarına uygun bir seyahat imkanı da sunacak. Bunu yapabilmenin yolu ise, hizmeti engelli kullanıcılar ve hareket kısıtlılığı olan kişiler dahil olmak üzere herkes için açık olmasını sağlamaktan geçiyor. İşte tam da bu sebeple, erişilebilirlik konusunda Accomable’ın erişilebilirlik noktasındaki tavsiyelerini almaktan büyük heyecan duyuyoruz “dedi. 

Accomable‘ın CEO’su ve kurucu ortağı Srin Madipalli, “Misyonumuz herkesin her zaman istedikleri her yere gidebilmesini sağlamak olmuştur bu nedenle dünya çapında fiziksel engeli olan kimselerin AB genelinde ulaşım yapmak üzere araştırma ve rezervasyonlarını kolaylıkla yapabilmelerini sağlamak için EuTravel Projesi ile birlikte çalışmaktan son derece memnunuz” dedi. 

“Online bilgiler genellikle hatalı olduğundan veya bilgiler güncellenmediğinden, engelli müşterilerimiz, yurtiçi ve yurtdışı seyahatleri için erişilebilir ulaşım rotaları planlamanın ne kadar zor olduğunun bilincindedirler. İşte bu noktada rolümüz, yolcuların güvenebileceği erişilebilirlik bilgilerini tümüyle içeren çözümü sunmak için EuTravel Projesi‘nden olabildiğince istifade etmek olacaktır. “

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.