2019’un En İyi 25 Seyahat Girişimi 0

Start-up’lar, herhangi bir sektörün can damarını oluşturuyor. Dünyada çalışan küçük ekiplerin çabaları ve uzun süredir devam eden sektör dinamiklerini ve inançlarını değiştirme kabiliyetleri sayesinde, teknoloji, yenilik ve ilerleme mümkün oluyor.

Seyahat sektörü de bunun bir parçası olarak, bir yenilik patlamasının ortasında bulunuyor. Yeni dağıtım yöntemleri, temiz ulaşım ve paylaşılan kaynaklar seyahat girişimlerinin büyümesi için aktif bir görünüm yaratıyor.

Seyahat girişimlerine yatırılan miktar, 2017 yılında 8 milyar doların üzerine çıktı. Ayrıca, Phocuswright araştırması, yalnızca 2015 ve 2016 yılları arasında birleşme ve satın alma işlemlerinde toplam 36 milyar dolar fon sağlandığını gösteriyor.

Yatırımcıların yanı sıra, şirketler de daha küçük girişimlerde güç aramaya devam ediyor.

Amadeus, JetBlue Teknoloji Girişimleri ve Ctrip’in Oasis Labs gibi kurumsal inovasyon programları, start-up’lara her zamankinden daha fazla yatırım yapıyor.

2013 yılında bu türden 18 anlaşma yapıldı, 2017’de ise bu sayı 88 oldu. Bazı seyahat sektörleri özellikle aktif; havayolları, 2017 yılında start-up’lara 2016 yılına göre 4 kat daha fazla yatırım yaptı. Yine de, hangi seyahat girişimlerinin başarılı olacağını tahmin etmek karmaşık bir iş. Kabaca % 96 gibi bir başarısızlık oranına sahip sektörde, hangi fikirlerin dayanacak güce sahip olduğunu bilmek genellikle zor.

Yatırımcının ilgisi önemli bir faktör, diğerleri ise B2C’deki kullanıcı çekiciliğinden, stratejik ortaklıklar kapsamına ve ölçeğine, start-up’ın kalabalık bir pazarda dikkat çekme yeteneğine kadar çeşitlilik gösteriyor. Bu zorluğun üstesinden gelmek üzere Phocuswire ve Voyager HQ’daki ekipler rekabetçi ve yüksek nitelikli bir küresel girişim alanını daraltmaya çalıştı.

Voyager’ın geniş seyahat kurucu topluluğunu PhocusWire’ın editoryal objektifi ile filtreleyerek, gelecek yıl ve sonraki yıllarda büyük çıkışlar yapabileceklerini düşünülen şirketler aşağıdaki gibi. 2019’da bu 25’e dikkat edin:

Liste Belirlenme Süreci

Listede yer alan firmaların, önümüzdeki 12 ay içinde, yenilik yapma, müşteri büyümesi ve coğrafi olarak genişleme ve liderlik ekibinin kalitesine bağlı olarak sektörlerinde veya pazarlarında bir fark yaratma konusunda en büyük potansiyele sahip olduğu düşünülüyor.

Nesnel bir sınırlama için; yatırım sağlayanlardan her şirkete önemli miktarda yeni fon sağlama, basın, ortaklık, ürün, ilgi ve satın alma potansiyeli hakkında puan vermeleri istendi.

Liste

1. Airlines Technology
2. Arise Travel
3. Ascape
4. Avisell
5. Beyond Pricing
6. Butler Hospitality
7. Conichi
8. Fairfly
9. GuestReady
10. ICM Hub
11. Journy
12. LuggageHero
13. Lumo
14. Stay22
15. Redeam
16. Sanctifly
17. Shep
18. Sherpa
19. Situm
20. SkyHi
21. Sleepbox
22. SlickSpaces
23. TravelPerk
24. TripTech
25. VoyHoy

Kaynak: Phocuswire

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.