2018’deki İlk Etkinliğimiz Uzakrota Travel Talks Ardından 0

2018’deki ilk etkinliğimiz olan Uzakrota Talks – SEO, Dijital Pazarlama Turizm Pazarlaması ve PR etkinliğimizi Neredekal.com ve Tourism Malaysia Istanbul ana sponsorluğunda, Habita’da gerçekleştirdik.

Etkinliğimiz Me Consultancy kurucusu, Digital Dönüşüm Danışmanı Murat Erdör’ün ”E-posta Pazarlamasından Yüksek Geri Dönüş Almanın Yolları” konusuna yoğunlaştığı ”Geri Dönüş Oranlarını Artırmanın 10 Yolu” konu başlıklı sunumuyla başladı. Murat Erdör, ”E-posta ile pazarlamanın en önemli noktalardan birisi teknolojiyi kullanmak. Bunun için gerekli olan teknoloji zaten mevcut, önemli olan teknolojiyi kullanıp verileri almak, analiz etmek ve ziyaretçilere doğru mesajı göndermek. Sitenize giren ziyaretçiler en çok hangi kategorilerde duruyorsa o ziyaretçilere o kategori ile ilgili mail yollamak geri dönüş oranını arttıracaktır. Örneğin, online ya da fiziksel mağazalarda bir misafir mağaza içerisinde en çok ceket reyonunda geziyor ise o misafire akşam ceket ile ilgili mail atarsanız geri dönüş artacaktır. İşte bunun için teknolojiyi kulanmak son derece önemlidir.” dedi.

Müşterilerin maillere geri dönüş oranı artırmak için yapabileceğiz eylemler üzerine yoğunlaşan sunumdan sonra Aramamotoru.com CEO’u Hasan Yaşar ”Arama Motoru Optimasyonunun Püf Noktaları” konumu sunumu ile katılımcıları Google Analytics, Google Trends, Google Search Console, Similar Web ve SearchMetrics kullanarak İçerik Pazarlaması, SEO hakkında ve bu uygulamaları kullanırken karşımıza çıkabilecek sorunlar ile sorunların çözümleri üzerine katılımcıları bilgilendirdi.

Etkinliğimizin devamında Turna.com CEO’u Abdulkadir Kırmızı, Turna.com‘un stratejileri ve yaptığı projeler üzerinden ”Müşterilere Daha Akıllı ve Daha Dinamik İçerik Sunma” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Abdulkadir Kırmızı, ”Sektörde hiç dikkate alınmayan bir mevzuyu, hiçbir havayolunun da böyle bir hizmeti sağlamamasına rağmen, Turna.com olarak online bilet değiştirme ve iptal hizmetini getirdir. Bu hizmeti sadece kullanıcının sitemiz içerisindeki deneyiminden hareket ederek değil, aynı zamanda da kullanıcının sitemiz dışarısındaki hayatını da dikkate alarak yaptık” dedi.

Etkinliğimizin son kısmında ise Travel PR kurucusu Sarp Özkar ve Tourism Malaysia Istanbul Pazarlama Müdürü Çağrı Sağlık  bir oturum gerçekleşti. Oturumda Uzakrota, Travel PR ve Tourism Malaysia Istanbul‘un ortak projesi olan Malezya Tatil Cenneti konusu üzerinden destinasyon pazarlaması ve genel olarak ”’Destinasyon Pazarlamasında İnternetin Rolü ve PR” konusu üzerinde konuşuldu.

Etkinliğimize katılan herkese çok teşekkür eder, 1 Mart 2018‘de Habita & Uzakrota işbirliği ile düzenleyeceğimiz Uzakrota Talks etkinliğine tüm turizmcileri davet ederiz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe