2014’ün En Çok Ziyaret Edilen Destinasyonları

2014’ün Popüler Şehirleri

1- Maldivler

THY ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Maldivler’in başkenti Male’ye haftanın 5 günü direkt seferlerin yapılması, bu rüya adaları daha erişilebilir kıldı. Hem şehir hayatının karmaşasından uzaklaşmak hem de Hint Okyanusu’nun eşsiz manzarasını seyre dalmak için özellikle balayı çiftlerinin ve romantik çiftlerin bir numaralı destinasyonu Maldivler oldu.

2- New York

Dünyanın en çok ziyaret edilen ve popülerliğini kaybetmeyen bir metropol olan New York’ın çekiciliği asla tükenmiyor. Tasarım, alışveriş, sanat, gastronomi, manzara, eğlence kısacası her kesime hitap edebilen bu büyülü şehir hem çocuklu aileler, hem arkadaş grupları hem de çiftler için vazgeçilmez bir destinasyon.

New York

3- Paris

Büyük aşk hikayelerinin yaşandığı tutkulu şehir Paris; aşkın her halini anlatan tarihi bir şehir. Sanatın, edebiyatın, tarihin, felsefenin, romantizmin, modanın, gastronominin başkenti Paris. La Tour Eiffel’den izlenen kusursuz şehir manzarası, Seine Nehri’nin romantik görüntüsü, Louvre Müzesi’nin görkemi, Saint-Germain semtinin bohem ruhu demek Paris demek!

4- Los Angeles

Kaliforniya Eyaleti’nin güneşle ödüllendirilen ışıltılı şehri Los Angeles. Sıcak havayı, bol güneşi sevenler için her zaman bir kaçış destinasyonu olan şehir Hollywood rüzgarı, Beverly Hills şıklığı, Santa Monica plajının renkliliğiyle en gözde seyahat rotaları arasında! Ayrıca, THY ile aktarma yapmadan Los Angeles’a gitme fikri de pek çekici!

5- Dubai

Issız bir çölden dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birini yaratmak gerçek bir yetenek olmalı! 21.yüzyılda çöl kuraklığına meydan okuyan çağdaş mimarisi, lüks otelleri, alışveriş merkezleri ve uluslararası firmalarla zenginleşen Dubai her yıl milyonlarca seyahat severi ağırlıyor.

2014’ün Popüler Bölgeleri

dubai

1- Bordeaux Bölgesi (Fransa)

Fransa’nın en güzel şehirleri arasında şöhretini koruyan Bordeaux şehir düzenlemesi ve yaşantısı kadar birbirinden leziz şarapların üretildiği şarap bölgeleri ve üzüm bağları ile tanınıyor. Şarap severlerin, doğa ve kültür meraklıları kadar ilgisini çeken bu bölgede hem leziz şaraplar hem de pitoresk manzaralar gerçekten baştan çıkarıcı.

Bordeaux

2- Toskana (İtalya)

Avrupa’nın en bereketli topraklarına sahip Toskana Bölgesi; Ortaçağ kentleri, özenle yetiştirdiği bağları, doğal ve yerel ürünleri, özgünlüğü ile İtalya’nın özelliğini kaybetmeyen destinasyonu. Şehirleri, kasabaları ve bağ evleri ile her adımda sizi şaşırtan manzaralarıyla şımartıyor.

3- Provence (Fransa)

Her yıl en çok ziyaret edilen destinasyonlar arasına giren Fransa’nın romantik bölgesi Provence’ı, lavanta tarlaları, tarihi kasabaları, üzüm bağları ve mutfağıyla keşfetmekten asla sıkılmıyoruz. Doğal, benzersiz ve büyüleyici, Provence’ı özetleyebileceğimiz kelimeler!

4- Amalfi (İtalya)

Güney İtalya’nın romantik komedi filmlerini andıran görüntüleri ile sıcacık bir ruhu olan Amalfi Kıyıları Sorrentine Yarımadası’nın güney kıyısını kapsıyor. Deniz dik uzanan yamaçlar derin uçurumlar oluştursa da İtalyanlar, kaya üzerlerine kurdukları köyleri; geniş koylarına kurulan yat kasabaları ile şiir gibi. Mis gibi kokan limon bahçeleri, gün doğumunda ve batımında izlemeye doyulmayan manzaraları ile Amalfi, İtalya kültürüne doyamayan seyahat severlerin gözde destinasyonu.

5- Endülüs (İspanya)

İspanya’nın güneyinde Arap Medeniyeti izlerini, tarihi zenginliği mimari zenginlikle gözler önüne seren Endülüs mistik ruhunu yüzyıllardır koruyor. Üç bin yıl boyunca İber Yarımadası’nın merkezi olan Endülüs Sevilla, Granada ve Cordoba şehirlerindeki mimari yapıları ve kent düzenlemeleri ile her yıl milyonlarla turisti ağırlıyor.

Endulus

Kaynak: Jabiroo

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!