Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

2017 yılının başından bu yana motosiklet sahipleri ile yolcuları güvenli bir şekilde buluşturan paylaşım platformu Taximono, on binlerce yolcuyu İstanbul trafiğinden kurtararak aktif bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Motosiklet sahipleri ile yolcuları bir araya getiren Taximono, İstanbul’da sağladığı hizmetle trafik sorununu ortadan kaldırıyor. Metropolde yaşanan trafik sıkıntısına çözüm getirmek için geliştirilen taximono, Android ve IOS uygulamalarının hayata geçmesiyle online mecralar üzerinden de hizmet vermeye başladı.

2014 yılında Kültür Bakanlığı ve Türk Patent Enstitüsünden proje uygulanabilirliği belgesi alan taximono, global çapta bu projeyi uygulamak isteyen ilk Türk firması olarak adını yazdırdı.

2 yılda 15 bin’den fazla kişiye dokunduk

Taximono fikrini ortaya çıkararak patentini alan genç girişimci Rıdvan Göçemen uygulamayı şöyle anlattı:

“Hizmet sektöründe çalıştığım dönemde günümün 4 saati trafikte geçiyordu. Şirketteki pozisyonum gereği çok fazla ülkeye gitme imkanım oldu ve şunu anladım ki büyük metropollerde trafiğe çözüm bulunamıyor. Bir gün yine aracımın içerisinde trafikte kalmışken yanımdan geçen motorları görünce, acaba birine söylesem beni de yolu üstünde bir yere bırakır mı düşüncesi Taximono’yu ortaya çıktı. İlk olarak İstanbulluların hizmetine sunduğumuz taximono, 2 yılda 700 kadar taximono pilotuyla 15 bin yolcuya hizmet verdik.

Maliyetler düşerken zamandan tasarruf ediliyor

İstanbul’un yorucu araç trafiğine alternatif olarak geliştirilen Taximono, şehir hayatının yoğunluğunun keyifli bir şekilde aşılmasını sağlıyor. Uygulamayı kullanan yolcular gideceği noktayı yazarak o yönde giden motosikletlerle uygulama üzerinden eşleşerek trafik derdinden kurtuluyor.

Taximono uygulaması sayesinde maliyetler düşerken kullanıcılar zamandan tasarruf ediyor. Paylaşım ekosistemi adı verilen bu sistem, tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de son zamanlarda yükselen bir değer olarak ekonomi ve istihdama yeni bir boyut kazandırıyor.

Paylaşım ekosistemiyle birlikte ortaya çıkan paylaşım ekonomisi ile “Bireysel olarak sahip olma” kavramının yerini “ortak payda” alıyor. Toplumun tüketim anlayışının giderek değiştiği günümüzde paylaşım ekosistemi ile tüketimin paylaşım üzerinden gerçekleşmesi kazan-kazan felsefesi doğrultusunda gerek yatırımcının gerekse paylaşımcının kazanmasını hedefliyor.

Taximono Asistan

Evde unutulan bilgisayar, şarj kablosu veya gönderilecek hediye paketi Taximono ile sorun olmaktan çıkıyor. Taximono Asistan ile sürücü anlık olarak harita üzerinde izlenebiliyor ve varacağı nokta uygulama üzerinden takip edilebiliyor. Asistanlık hizmeti için güvenilir sürücüleri bir araya getiren Taximono Asistan uygulaması, İstanbul sınırları içinde paket ve belgeleri güvenli bir şekilde istenilen noktaya ulaştırıyor. Böylelikle özel günlerde unutulan hediyeler, seyahat öncesi unutulan belgeler probleme dönüşmeden çözüme ulaştırılıyor. Mobil uygulaması ile anında fiyat alıp en yakın sürücüyü ilgili noktaya yönlendirirken paket ve belgeleri en güvenli şekilde istenilen hedefe ulaştırıyor. Böylece zamandan da önemli ölçüde tasarruf edilmiş oluyor.

Scotty gibi güçlü bir rakibinin olduğu piyasada Taximono’nun ne gibi farklılıklar getireceğini izleyerek sizleri bilgilendireceğiz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz