Zolv’ün ‘Görsel Görüşme’ Teknolojisi, Fred. Olsen’in Acente Satış Oranlarını Arttırmasına Yardımcı Oluyor

Gemi turları şirketi Fred. Olsen, kendisine çağrı merkezi teknolojileri sunması için Zolv’ü seçti ve bu teknolojiyle, satışlara yardımcı olmak amacıyla “görsel görüşmeler” yapılabilecek.

Zolv’ün Full Picture ismi verilen yazılımı, seyahat acentelerine ve tüketicilere, acentelerin arama sırasında gerçek zamanlı olarak müşterilerin ekranlarına fotoğraflar, videolar ve broşür sayfaları gönderebildiği, ortak çevrimiçi oturumlara katılabilme olanağı sunuyor. Zolv yetkilileri, müşterilerin genellikle, bir çağrı merkezi aracılığıyla rezervasyon yaptırdıklarında, yapmayı planladıkları tatillerle ilgili fotoğrafların ve videoların kendilerine gösterilmesini beklemiyor olmalarından dolayı, teknolojinin aramalara çarpıcı bir özellik eklediğini belirtiyor.

Seyahat teknolojileri firması Zolv, bu teknolojinin acentelere, müşterilerle onların yolculuk yapmayı planladıkları gemiler hakkında telefonda yapabilecekleri konuşmalara kıyasla daha zengin bir deneyim sunma şansı verdiğini söylüyor.

Müşteriler, bu teknolojinin kullanıldığı aramalarda gemilerin güverte planlarını görebiliyor, oda türlerini ve gemide sağlanan imkanları inceleyebiliyor. Teknoloji toplu olarak acentelere sunulabiliyor ve gemileri bizzat ziyaret etme olanaklarının bulunmaması halinde acentelere, gemilere dair görsel bir fikir verebiliyor.

Fred. Olsen Cruise Lines’ın rezervasyonlar, eğitim ve geliştirme koordinatörü Sharne Jones, bu teknolojiyle ilgili olarak bazı noktalara değindi: “Hem müşterilerden, hem de acentelerden doğrudan telefon yoluyla gelen, büyük miktarda satışlarımız bulunuyor. Ürünümüz kapsamlı olma özelliğini taşıyor; aralarında seçim yapılabilecek olan çeşitli sınıflardan odaları bulunan dört farklı yolcu gemisi ve birçok farklı kalkış limanından işletilen, ödüllü seyahat planları bulunuyor.”

Full Picture yazılımı, heyecan verici yeni nehir gemimiz Brabant’ı sadık müşterilerimize sunmak için başarılı bir biçimde devreye almamızın yanı sıra yeni bir müşteri kitlesi yakalamamıza olanak sağladı. Satış aşamasında resimler ve videolar paylaşabilme becerisine sahip olmak, konukların tam olarak ne satın aldıklarını bilmelerini sağlama konusunda paha biçilemez bir olanak oldu.”

Zolv’ün Full Picture teknolojisinin Fred. Olsen’in faaliyetlerine dahil edilmesinden bu yana şirket, aramaların %70’inde bu teknolojiyi kullanan acentelerin geri dönüş oranlarında ortalama %20 düzeyine doğru bir artış gözlemledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!