Yeni Expedia Labs Sitesi Test Ediliyor 0

Bugün Expedia Inc’nin mühendislik ekibinden, facebook bot ve onun prototip seyir karşılaştırma aracı gibi şirketin deneysel seyahat teknolojileri projelerini gösteren yeni bir site ortaya çıktı; Expedia Labs.

Expedia Labs şirket ve ortaklarının test ettiği ve genellikle yazılım alanındaki rekabetten (hackathon) doğan konseptleri vurguluyor. Bu projelerden biri ise seyahat eden birçok insanın ortak bir seyahat rehberi oluşturmasına imkân tanıyan (group travel planning tool) grup seyahati planlama aracıdır.

Şirket amacının bu tür projeleri dış geliştiriciler için sergilemek ve hangi fikirlerin kullanılacağını seçmek için geri bildirimleri kullanmak olduğunu söylüyor.

Expedia Labs sitesi endüstri ve tüketicilere online seyahat devinin kullanıcı tasarım ve servislerini nasıl deneyimlediğine dair gizlice bir göz gezdirme imkanı da sağlıyor.

Bunun en güzel örneği ise, ExpediaThis projesi. Eğer bir kullanıcı ilham veren bir seyahat resmine denk gelirse, bunu Twitter’da @ExpediaThis diyerek etiketleyebilir ya da twit atabilir. Yazılım gösterilen yer işareti, konum belirleme ve ilgili diğer bilgilerin yerini tam saptamak için resim metaverisni analiz edecek ve ardından Expedia sitesindeki en ilgili sayfayı resimle alakalı bir seyahat rezervasyonu linkini geri twitlemek üzere @ExpediaThis’e yönlendirecektir. Aşağıda bunu açıklayan videoyu bulabilirsiniz.

İlgili bir hamlede, şirket bugün San Francisco’da mobil seyahat konseptlerni sergilemek için ilk Seyahat Think Tankini ağırlayacağını söyledi.

Geliştirici takımlar protitiplerini Expedia’nın içinden ve dışından yöneticilerden oluşan uzmanlara sergilemek üzere davet edildiler. Uzmanlar fikirleri iş liyakati ve yaratıcılık gibi kriterlere göre değerlendirecekler. Şirketin baş yöneticisi Dara Khosrowshahi de etkinliğe katılacak.

Bütün bu çabalar Expedia’nın son zamanlarda kurduğu Hackatton serileriyle birleşiyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe