Yaz Tatilinde Tembel ve Keyifli Günler için Muji Hut 0

Yaz ruhumuzu neşelendirmeyi asla bırakmaz. Keyfini çıkarmanız için sizlere birkaç ürün, proje ve hikaye seçtik.

MUJI HUT

Japon tasarımının büyüleyici tedarikçisi MUJİ, özenle hazırlanmış minimalist tatilevi olarak hizmet vermek üzere prefabrik küçük konutlar yapıyor.  Muji Hut, eğimli çatı, boyanmış siyah sedir dış cephe ve büyük sürgülü cam kapıya sahiptir.

Kabinler bu yaz sadece Japonya’da 3.000.000 Yen ($27,320) karşılığında satışa sunulacak ki bu ücret sadece malzeme maliyetini ve müteahhitlik hizmetini kapsıyor. Geri kalanımız ise kendi sahil platosuna yerleşmeyi hayal etmeye devam edecek.

ATLAS OBSCURA KONUM BELİRLEME

ATLAS OBSCURA dünyanın garip harikaları için online rehber olarak geniş takip topladı. Az bilinen hikayelerle ilgili makalelerinin ve tuhaflık dolu günlük haberlerinin yanısıra, mobil site maceraya kolay erişim sunuyor: anasayfanın üst kısmındaki yeşil konum butonuna bir kez dokunduğunuzda size yakın mesafedeki ilgi çekici yerlere yönlendirilirsiniz. Örneğin PSFK genel merkezinden bir blok ötede ikonik artistin çalıştığı ve yaşadığı çatıyı gösteren Jean-Michel Basquiat hatıra plaketini görebilirsiniz. İster Paris’te ister küçük kasaba New Hampshire’de olsun, bu seyahatlerinizi zenginleştirmek içi sonsuz eğlenceli ve büyüleyici bir araçtır. Dünyadan ilgi çekici noktalar arasında Auerstedt, Almanya’da bulunan yaşayan ağaçlarla yapılmış saray benzeri bir yapı ve Wasilla, Alaska’da bulunan Dr. Seuss’un Evi de bulunuyor.

KİRLİ SU DONDURMALARI

Tayvan’daki sanat öğrencileri çevredeki 100 farklı kaynaktan suyu ve insanların içine attıkları çöpleri kullanarak en az iştah açıcı dondurmayı  yaptı. Bu yıl denizin, göl ve nehirlerin tadını çıkarırken bu resimler gezegeni koruyup değerini bilmemizin bir hatırlatıcısı olarak hep aklımızda olacak. Bu kirlenmiş buzlu dondurma konsepti, su kirliği ve iklim değişikliği gibi büyük ölçekli sorunların kolayca kavranmasını sağlamada görsel tasarımın ne kadar etkili olduğunu gösteriyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.