WOW Air Reykjavik İçin Bisiklet Kiralama Hizmeti Sunmaya Başladı

Düşük bütçeli havayolu firması Wow air, paylaşımlı bisiklet planı WOW citybike’ı hayata geçirdi.

Bu yeni girişim, Reykjavik ve çevresi için uygun fiyatlı ve kullanışlı bir seyahat aracı sunarken şehir sakinleri ve gezginlerin şehir genelinde seyahat gerçekleştirirken çevreye saygılı olmalarını da sağlayacak. Aynı zamanda, bisikletçiler, başkenti farklı bir bakış açısıyla görebilirken sağlıklı bir ulaşım modelini de benimseyebilirler.

Başlangıçta, stratejik olarak şehre yerleştirilen ve güneş enerjisi ile çalışan 8 istasyona toplamda 100 bisiklet yerleştirildi. Bisikletler 30 dakikaya kadar 400 İzlanda kronuna (yaklaşık 13 TL) kiralanabiliyor ve her ek 30 dakika için 600 İzlanda kronu (yaklaşık 20 TL) ödeniyor. 30 günden 1 yıla kadar üyelik de satın alınabiliyor; 30 günlük üyelik 3.900 İzlanda kronu (yaklaşık olarak 126 TL), 1 yıllık üyelik ise 16.900 İzlanda kronu (yaklaşık olarak 545 TL).

WOW air sahibi ve CEO’su Skúli Mogensen; “Bisiklet kullanmak seyahat etmenin güzel bir yolu, sağlığınız ve çevre açısından da iyi, ayrıca WOW air, PBSC (Public Bike System Company) ve Reykjavik şehri ile kurduğumuz umut verici ortaklığımızdan da memnuniyet duyuyoruz.

“WOW air olarak bizler, WOW Cyclothon (bisiklet yarışları) gibi etkinliklerimizle insanların daha sağlıklı bir yaşam biçimini nasıl benimseyeceklerine dikkat çekiyoruz, atmış olduğumuz bu adım da insanların bisiklet sürmesi ve açık havanın tadını çıkarması için bir adım!” dedi.

Reykjavik Belediye Başkanı Dagur B Eggertsson ise; “Bu girişimin gerçek bir hale gelmesinden büyük bir heyecan duyuyorum. Reykjavik için bir süredir bunu amaçlıyorduk ve işbirliği için de WOW air’a teşekkür ediyorum. Şehir zemini sağlıyor Wow air ise bu faaliyete nezaret ediyor. Bisikletler muhteşem ve sağlam; fakat ayrıca sürmesi de kolay. Umarım vatandaşlar ve şehri ziyaret eden gezginler bu girişimden yararlanır ve şehri iki tekerlek üzerinde keşfederler” yorumunda bulundu.

Wow bisikletleri alüminyum yapısı ve çelik aksesuarlarıyla paslanma ve korozyona karşı dayanıklı. 3 vitesli ve her iki elle ayarlanabiliyor, ayrıca selesi de ayarlanabilir. Lastikler de dayanıklı ve özellikle de delinmelere karşı dayanıklı olması için tasarlanmış.

Daha detaylı bilgi için https://wowcitybike.com/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!