World Tourism Forum 2020 Yılında Pakistan’da Düzenlenecek 0

Londra merkezli Dünya Turizm Forumu (World Tourism Forum – WTF) heyeti, önümüzdeki yılın ev sahibi Pakistan’ın başkenti İslamabad’da çeşitli temaslarda bulundu. WTF Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı başkanlığındaki WTF heyeti, Pakistan Başbakanı Imran Khan tarafından ağırlandı. Görüşmede; Pakistan Turizm Geliştirme Kurumu (PTDC) Başkanı Syed Zulfikar Abbas Bukhari, WTF Yönetim Kurulu Üyesi Barış Kahrıman ve WTF Genişlemeden Sorumlu Danışma Komitesi Üyesi Sumaira Isaacs de hazır bulundu.

Başbakan Khan, kabul sırasında yaptığı açıklamada, hükümetinin ülkedeki turizmi teşvik etmek için her türlü çabayı sarf ettiğini söyledi. Eski hükümetlerin ülkenin turizm bölgelerinin gerçek potansiyelini kullanmadığına dikkat çeken Khan, ülkedeki turizm yatırımları hakkında da bilgi verdi.

Bağcı: Dünya çapında turizmi geliştirmeye çalışıyoruz

WTF Başkanı Bağcı da, forum hakkında bilgiler verdi. WTF’nin turizme katılarından söz eden Bağcı, yıllık olarak düzenledikleri forumlarla turizmi dünya çapında geliştirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Pakistan, yeni küresel turizm oyuncusu olma yolunda ilerliyor. Bu yılın başlarında Başbakan Khan, turizmi ve yatırımları teşvik etmek için 175 ülke ile yeni bir vize politikası duyurdu. Bu ülkelerden gelen turistler online vize için başvurabilecek. Yeni vize politikasına göre başlangıçta Türkiye, Çin, Malezya, Birleşik Krallık ve Birleşik Arap Emirlikleri olmak üzere beş ülkeye e-vize imkanı sağlanacak.

WTF Pakistan 2020

WTF 2020, Pakistan’ın başkenti İslamabad’da yapılacak. Forumda binin üzerinde katılımcı yer alacak. WTF’nin daha önceki yıllarında düzenlediği programlara eski Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, eski Avrupa Komisyonu Başkanı José Manuel Barroso ve Facebook kurucu ortaklarından Randi Zuckerberg gibi önemli isimler katılmıştı. WTF 2020’de de, eski İngiltere Başbakanı Theresa May gibi siyaset ve turizm dünyasından tanınan isimler konuk edilecek.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.