Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Work and Travel her üniversitelinin en az bir kez yaşaması gereken çok özel fırsatlarla dolu bir deneyimdir!

Work and Travel Programı çok düşük maliyetlerle katılabildiğiniz bir programdır. Bu maliyetlerle Amerika’da üç ay boyunca gezeceğiniz ve aynı zamanda çalışarak para kazanacağınız başka bir program yok. Dil okulu ile Amerika’da bulunmanın maliyeti en az 8000 Dolar civarındadır. Üstelik bu süreçte, bir çalışma vizesine sahip olmadığınız için harcayacağınız parayı geri kazanma imkanınız da yok. Yine Work and Travel için harcayacağınız para ile Amerika’da sadece 10 gün ve orta düzeyde bir tatil yapabilirsiniz.

İşte Work and Travel Maliyetleri

1- Work and Travel Ücreti : Work and Travel şirketleri tarafından work and travel fiyatları 2013 için  full program yaklaşık 1400-1900 USD , Work and Travel 2013 Self Program içinse yaklaşık 800-1200 USD arasında belirlenmiş.

2- Sevis : Work and Travel programı için Sevis ücreti  35 dolar’dır. Sevis Nedir Sevis Kaydı Nasıl Yapılır konusunu okuyabilirsiniz.

3- Vize Randevu Ücreti : Amerikan konsolosluğunda Work and Travel vizesi görüşmesi için alınan vize randevu ücreti kaldırılmıştır.

4- Vize Görüşme Ücreti : Work and Travel vize görüşmesine girmek için ilgili bankaya 160 $ yatırıp dekontunu almanız gerekiyor. Bu dekont olmadan görüşmeye giremezsiniz.

5- Pasaport Defter Ücreti : Work and Travel Vizesi için gerekli olan pasaport lacivert pasaporttur. Lacivert Pasaport defter bedeli 72,5Tl’dir.

6- Pasaport Harç Ücreti : Work and Travel yani J1 vizesi için pasaportunuzun en az 1 yıl geçerli olmalıdır. 1 yıllık pasaport harç bedeli olarak 135 Tl ödersiniz. Pasaport Ücretleri için ilgili konuları okuyunuz.

7- Uçak Biletleri : Uçak biletlerinin fiyatları bileti aldığınız tarihe, uçuş tarihine ve uçacağınız şehire göre anlık değişebildiği için net bir ücret söylemek çok zor ama genel olarak  Amerika gidiş gelis 450-800 euro arasında olur. Alaska uçak biletleri ise biraz daha pahalıdır ve yaklaşık olarak 800-1000 USD arasında olur.

8- Harçlık : Work and Travel ile Amerika’ya gidenler mutlaka yanlarına bir miktar harçlık da almalılar. İşverenler genelde ödemeleri 2 haftada  1yapar ve bu ayın 5 ile 20 ‘sinde olur. Eğer çalışmaya ayın 1 ‘inde başladıysanız ilk pay check ‘i ayın 20′sinde alacaksınız , dolayısıyla size en az 20 gün yetecek kadar para gerekecek. Konaklama ve yemek masraflarınızı gideceğiniz yerin şartlarına göre değerlendirip yanınıza 300-750 USD almanız yeterli olacaktır

 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz