Withlocals, Birebir Deneyimler Hizmetini Desteklemek için 8 Milyon Euro Yatırım Aldı 0

Hollandalı tur ve etkinlik markası Withlocals, bu hafta 8 milyon euroluk bir artışın ardından, yatırım sermayesini iki katına çıkardı.

B Serisi yatırım turu Keen Venture Partners tarafından yönetildi ve önceki destekçi Inkef Capital da katılım sağladı. Ceo Matthijs Keij, son turda elde edilen miktarın “kişiselleştirilmiş seyahatlerde küresel lider” olma iddiasıyla bir dizi girişimi desteklemek için kullanılacağını belirtti.

Şirketin şimdi topladığı toplam yatırım fonu hemen hemen 16 milyon Euro’ya ulaştı. En son yatırım turu, 2017 yılının sonlarında Inkef’ten 4.3 milyon euroluk yatırımı ile Mapp Digital’in CEO’su Keij’in katılımından 5 ay sonra gerçekleşmişti.

Keij, baştan sona yerelleştirme dediği şeyi (aynı dili konuşan ev sahibi ve aileler için hizmetler) sağlamak ve dünyadaki ev sahibi topluluklarını güçlendirmek de dahil olmak üzere dört büyüme sütununa değindi.

Withlocals, Avrupa ve Asya’daki mevcut 30 şehir portföyünün ötesine geçmeyi hedefliyor.

Keij, “Bu, daha büyük bir müşteri ve ev sahibi grubuna ulaşmak için önemli bir adım ve uzun vadede turlar ve etkinlikler alanında anlamlı bir etki yaratıyor” dedi.

Inkef Capital geçtiğimiz günlerde gezginlerin seyahatlerini gerçek zamanlı olarak kaydetmelerine ve sonuçları arkadaş ve aile ile paylaşmalarına izin veren bir uygulama olan Hollandalı seyahat kuruluşu PolarSteps’e yatırım yapmıştı.

Keii; “Turlar ve etkinlikler segmenti hızla ilerliyor. Withlocals, standart turlara ve kişiselleştirilmiş ve benzersiz deneyimleri olan hızlı giriş biletleri için hoş bir alternatifi sunar. Bu yeni finansman turu, daha fazla insan ve kültürü birbirine bağlamamıza, daha geniş ve yerelleşmiş bir deneyim yelpazesi sunmamıza ve dünya çapında güçlü bir ev sahibi topluluğu oluşturmamıza yardımcı olacak” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.