Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Enuygun, aylık 17 milyondan fazla kez ziyaret edildi ve yılda 5 milyondan fazla uçak bileti satışı gerçekleştirdi. Türkiye’nin çevrimiçi uçak bileti satış geliri 2023 yılına kadar 7,3 milyar Euro’yu aşacak.

Dijital finans teknolojisinde küresel inovasyon lideri olan Wirecard ve Türkiye’nin uçuşlarda lider çevrimiçi seyahat acentesi Enuygun, Enuygun müşterileri için dijital ödemeleri optimize etmek üzere birlikte çalışıyor.

Wirecard, Mastercard, Visa ve Troy dahil olmak üzere hem küresel hem de yerel programlar için Enuygun’a gelen kredi kartı ödemelerini işleyecek. Ayda 17 milyondan fazla ziyaret ve yılda 5 milyondan fazla uçuş satışı gerçekleştiren Enuygun, Türkiye’de çevrimiçi uçuş rezervasyonlarında pazar lideri. Küresel markası Wingie ile şirket beş farklı dilde hizmet vermekte.

Türkiye, Orta Doğu, Orta Asya, Kuzey ve Doğu Afrika ve Avrupa’nın kesiştiği bir stratejik coğrafi konuma sahip ve bunun sonuç olarak da büyük bir hava trafik merkezi olarak hizmet veriyor. Türkiye içinde, çevrimiçi uçak bileti satış gelirleri istikrarlı bir şekilde artıyor: Statista’ya göre, önümüzdeki yıllarda yıllık olarak % 7.9 büyüme bekleniyor (Yıllık Bileşik Büyüme Oranı 2019-2023). Sonuç olarak, 2023 yılına kadar pazar hacminin 7,3 milyar Euro’yu geçmesi bekleniyor.

Enuygun’un Mali İşler Direktörü (CFO) Ali Demirkan; ““Hem çevrimiçi uçak biletleri konusunda hem de teknoloji odaklı bir seyahat şirketi olarak Türkiye’deki müşterilerimize sorunsuz ve tamamen dijital bir rezervasyon deneyimi sunmak bizim için oldukça önemli. Wirecard’ın dijital ödemelerdeki uzmanlığıyla müşterilerimiz, web sitemiz veya mobil uygulamamız üzerinden rezervasyon yapmayı seçtiklerinde kolay ve sorunsuz bir ödeme işleminden faydalanacaklar. Wirecard ile başarılı bir iş birliği için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Wirecard Türkiye Genel Müdürü Dündar Özdemir ise; “Enuygun, çevrimiçi uçuş rezervasyonu söz konusu olduğunda tanınmış bir isim ve dijital ödeme kabul hizmetlerimizi tanınmış bir başka çevrimiçi seyahat acentesine sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Enuygun ile olan işbirliğimiz, Türkiye’nin dijital seyahat pazarındaki ayak izimizi daha da büyütmemiz için büyük bir potansiyel sunuyor. Milyonlarca müşterimiz için platformumuz aracılığıyla seyahat portallarıyla çalışma konusunda uzun yıllara dayanan deneyimimiz ile dijital finansal hizmetler sunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

1 Yorum

  • yazan GürbüzAtalay
    Posted 13 Aralık 2019 13:36 0Likes

    Summit Uzak rotalara katılmak isterim!

Yorum Yaz