Windows Phone, İOS’u geçebilir mi?

Analist raporlarına göre Windows Phone, İOS işletim sistemini sollayabilir.

ABI Research” araştırma şirketi Windows Phone ve iOS için kurumsal pazarda platformların  öngörülebilir geleceği konusunda bir rapor yayınladı. Bu rapora göre Windows Phone,  iOS 7‘nin başarısızlığını fırsat bilerek büyüme hızını arttıracağı düşünülüyor.

Apple’ın iOS işletim sistemi tüketici pazarında büyük bir oyuncu, bu hiçbir şekilde inkar edilemez ancak Windows Phone İOS’a nazaran henüz yeni bir sistem ve  hala büyümesini devam ettiriyor. WP8 önemli ölçüde küresel pazar payını arttırırken 3.çeyrekte en hızlı büyüyen platform olduğu ortaya çıkmıştı ve yeni bir işletim sistemi deneyimi yaşamak isteyen  kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmüştü. Avrupa’da Windows Phone kullanım oranı hızlı bir şekilde artarken platform popülerliğini genişletmeye devam ediyor.

1385493001_img20131125231143.jpg

Analiz raporuna göre Microsoft,  iOS 7 başarısızlığını fırsata çevirmesi ve kullanıcılarının  Windows Phone’a olan  ilgisini de gözönüne alarak  global pazarda payını yükselmesi bekleniyor. Microsoft’un yeni WP kullanıcıları kazanması açısından bu sürecin büyük bir şans olduğu da analistler tarafından dile getirilmiş durumda.

Bakalım Microsoft’un Windows Phone’u Apple’ın İOS işletim sistemini geçebilecek mi? Hepbirlikte  bekleyip göreceğiz!

Kaynak: Teknolojioku

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Create your own Event group.

Get subscribed today!