Varlığından Haberinizin Dahi Olmadığı 10 Harika Seyahat Aksesuarı

1. Tillow: Plaj Havlusu + Yastık

Bu, plaj tutkunları için gerçekten mükemmel bir icat! Eğer tek yapmak istediğiniz sahilde uzanıp mükemmel bronzlaşmak veya daha sonra okyanusta hızlıca yüzüp gelmekse, Tillow bunu huzurla yapmanıza müsaade ediyor, sadece başınız için bir destek oluşturduğundan değil; ama aynı zamanda suda vakit geçirirken birilerinin onları çalmayacağını umarak değerli eşyalarınız için bir plaj çantası taşımanıza da gerek kalmıyor. Tillow değerli eşyalarınızın güvenliğini de sağlıyor. Ayrıca, Dokunmatik ekran penceresi olan, her akıllı telefon ve diğer medya araçları gibi elektronik eşyaları kumdan korumak için tasarlanan bir bölmesi de mevcut, böylelikle şarkıları değiştirebilir, çalma listesi oluşturabilir ve hasar riski olmadan mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

tillow1

tillow5

Kaynak: Tillow

Fiyat: Belli Değil

2. SteriPen: Ultraviole Işınlarla Sudaki Bakterileri Öldüren Çubuk

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WTO) ortaya koyduğu sonuçlara göre;gezginlerin %80’ine hastalıkların su içerken bulaştığını biliyor muydunuz? Birçok ülkede içme suları yeteri kadar arındırılmıyor. Bu anlamda, içmek için güvenli olduğuna da yeterince emin olamıyorsunuz.

Bazen su borularındaki sızıntılar suyun kontamine olmasına ve bu suyun bakteriler, virüsler ve protozoa gibi çok çeşitli mikroorganizmalar içermesine sebep olabiliyor. Bu yüzden, su tedariğinde riskli ülkeleri ziyaret ettiğinizde, SteriPEN, iki dakikadan daha kısa bir sürede şüphe duyulan suyu hızlı bir şekilde güvenli, içilebilir bir su haline dönüştürüyor.

SteriPEN taşınabilir su arıtma cihazı ile ister Amazon’u keşfedin, isterseniz Çin’de gezin seyahatinizin tadını su dolayısıyla hasta olacağınıza dair endişelenmek zorunda kalmadan çıkarabilirsiniz!

 

steripen

Fiyat: 49.95 Dolar

3. Tile: Takip Etiketleri

Seyahat ederken en son istediğiniz şey değerli eşyalarınızın kaybolmasıdır; ama sıklıkla da anahtarlarınızın, ya da çantanızın yanlış yerleştirilmesi. Tile, eşyalarınıza tutturulabilen küçük bir takip cihazı, bluetooth 4.0 sürümünü kullanarak iOS cihazlarınızdan 50-150 fit aralığındaki mesafeden eşyalarınızı takip etmenize yardımcı oluyor. Tile cihazları pahalı olmayan, su geçirmez, kurulumu kolay ve çift taraflı yapışkanın olduğu ve dahili hoparlör seti ile eşyalarınızı bulmanıza yardımcı oluyor. En güzel özelliği ise siz onu geri dönüşüme vermeden önce bataryası bir yıl dayanıyor, şarj edilmesi de gerekmiyor!

 

tile2

Fiyat: 19 Dolar’dan başlıyor.

4. Mikro Bagaj: Tekerlekli Mükemmellik

Kayarak gitmek varken neden yürüyesiniz ki? Bu ürün, İsviçre’den mikro bagaj bir kaykay, çanta ve taşıma özelliğini bir araya toplamış bir ürün. Havaalanlarında çabuk ve zahmetsizce hareket etmeniz için tasarlandı. Geleneksel tekerlekli valiz içerisine yerleştirilmiş kıvrılabilen sap çekiliyor ve kaykay kısmı açılıyor.Üstelik birçok havayolu şirketinden de el bagajı olarak onay almış ve baş üstü dolaplarına da sığıyor. Aynı zamanda içerisine entegre edilmiş uzayabilir sapı ile birlikte geliyor. 5 kilo /26 litrelik bir iç hacmi var.

wheely3

 

Fiyat: 400 USD

5. SlotFlops

Plaj severler için diğer bir basit çözüm ise SlotFlops terlikler. Bu terliklerle elleriniz serbest bir şekilde, nakit para, kredi kartı ve oda anahtarınız için çanta taşımak zorunda kalmadan sahilde gezebilirsiniz.Ürün, kamuflaj özelliği olan basit bir çözüm sunuyor; fakat bütün tasarımlar daha az siyah ve plaj için daha uygun olsaydı daha iyi olurdu!

 

slotflop1

Fiyat: 24.95 Dolar’dan başlayan fiyatlarla

6. HoodiePillow Seyahat Yastığı

Kişisel olarak bu ürün benim favorim, basit bir şekilde dahice bir icat; havayolu, karayolu seyahatleri, spor takımları,iş seyahatleri ve her nerede olurlarsa olsunlar gözlerini kapamak için biraz mahremiyet arayan herkes için mükemmel şişirilebilir bir boyun yastığı. Bu yastık Şişirilebilir boyun desteği sağlıyor ve yolculuk için çok konforlu. Bir tane HoodiePillow edinin ve tarz sahibi olarak ve seyahatlerinizi konforlu bir şekilde gerçekleştirin.

 

hoodie1

Fiyat: 19.90 Dolar’dan başlayan fiyatlarla

7. Hygienna Solo: Portatif Bide

Eğer benim gibi Asya ülkelerinden geliyorsanız, Lavaboda bide kullanmak isteyeceksiniz; fakat dünyayı geziyorsanız bazı “kuru” tuvaletlere denk gelebilirsiniz ve bu tür tuvaletlerde sadece peçete bulduğunuzda kafayı yiyebilirsiniz. Ama artık portatif bide var ve Hygienna Solo deneyimini her yere taşıyabilirsiniz. Hygienna Solo; plastik şişelerin ağzına takılabilen kişisel hijyen aygıtı. Şişenin ağzına basit bir sıkıştırma işlemiyle üstün temizlenme deneyimini istediğiniz zaman ve yerde yaşayabilirsiniz. Sadece 15 gram ve 3 cm yüksekliğinde, bu yüzden kolay bir şekilde cebinizde, cüzdanınızda ya da çantanızda taşıyabilirsiniz.

bidet2

Fiyat: 9.99 Dolar

8. Crumpled City: Kentsel Alanlar için Yumuşak Şehir Haritaları

Bu aslında yeniden icat edilen en temel seyahat aracı, yani harita. Bu haritalar dünyadaki en hafif haritalar ayrıca dayanıklı, buruşturulabilir ve top haline getirilebilirler, dahası uzun süre kullanılabilirler ve görünüşleri de daha iyi. Bu koleksiyon dünyanın en ilginç şehirlerini ve şehrin geniş bir kısmını caddeler, anıtlar müzeler sanat galerileri ve daha fazlası dahil olmak üzere içeriyor. 87×58 cm boyutunda ve ağırlığı sadece 21 gram, süper dayanıklı ve %100 su geçirmez.

map1

 

Fiyat: 12 Euro

9. Re-Timer: Jet Lag İle Savaşan Gözlükler

Kimse bir jet Lag ile başa çıkmak istemez. Eğer çok fazla seyahat ediyorsanız jet Lag bu ürün sayesinde sona erecek. Re-Timer gözlükleri jet Lag’dan kurtulmanız için tasarlandı. Bu ürün, gözlerinize bir çeşit led ışığı yansıtarak enerjinizin artmasını ve yorgunluğunuzun azalmasını sağlıyor. Gözlüğü kullanırken ileriye bakabiliyorsunuz ve sonu da kör olmanızla sonuçlanmıyor. Bu cihaz sıklıkla uçanlar, kış depresyonuna girenler ve vardiyalı çalışan işçiler için iyi küçük bir cihaz. Uyku-uyanıklık döngünüz görünmez bir saatle zamanlanıyor, buna günlük ritim deniyor. Bu ritim, gözleriniz tarafından absorbe edilen parlak ışık tarafından zamanlanıyor.

Uluslararası ya da kıtalar arası seyahat günlük ritminizde yorgunluk ve tükenmişliğe sebep olabilir. Re-timer’ın ultraviyole olmayan yeşil ışık kaynağının yapılan üniversite deneylerinde en uygun dalga boyunda günlük ritmi yeniden zamanladığı ve jet lag etkisini azalttığı ortaya konuldu.

retimer2

 

Fiyat: 299 Avustralya Doları

10. Memobottle: Yeniden İcat Edilmiş Su Şişesi

Çantanızda yer kaplayan yuvarlak şişe taşımaktan sıkıldınız mı? En yaratıcı ve zekice tasarlanmış su şisesi Memobottle ile tanışın; günümüzün çantalarına klasik boru şeklindeki şişelerden çok daha uygun bir şekli var. Sızdırmaz, Bisfenol A içermeyen, bulaşık makinasında yıkanabilir olam özelliğiyle bu şişeler; A5, A4 ve Mektup boyutunda tasarlanmış. A5 boyutundaki şişe 750 ml, A4 ve mektup boyutundaki ise 1,25 litre su alıyor. Eğer pahalı lap top’ınızın yanına koyacaksanız,sadece kapağı konusunda ekstra dikkatli olmak isteyebilirsiniz!

memo3

 

Fiyat: 21 Dolar +

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!