Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ve 2 aylık yoğun bir çalışma sonrasında beklenen gün geldi ve Uzakrota.com’un yeni arayüzü dün akşam itibariyle yayına alındı.

Mart ayında 10.yılını kutlayan Uzakrota’ya yakışacak bir site için yola çıktık ve daha kullanışlı olarak düşündüğümüz şu anki versiyona geçtik. Son olarak 2017 yılında yenilenen Uzakrota.com’un arayüzünü değiştirmek bir süredir aklımızdaydı.

Uzakrota.com’un önceki tasarımına şuradan, bir önceki tasarımına şuradan, daha önceki tasarıma şuradan, daha da önceki tasarıma şuradan, daha da önceki tasarıma şuradan ve önce blogspot ardından 1 sonra da .com’a geçtiğimiz 2011 itibariyle bir süre kullandığımız ilk websitemize de şuradan ulaşabiliriniz.

Yeni Eklenenler

Öncelikle gereksiz gördüğümüz birçok kategoriden kurtulmayı ve tüm kategorileri haberler altına toplamayı uygun bulduk. Ana sayfaya, direkt olarak sayfa üzerinden ulaşılabilecek Etkinlikler ve Kariyer bölümü açtık. Bundan sonra Turizm Şirketleri nitelikli çalışanlar için bu alanı kullanabilecekler.

Etkinlik bölümü ise henüz tasarlandığı için kısa bir süre sonra aktif olacak.

İçerik tarafında ise bizi en memnun eden gelişme ise öne çıkarılan görselin yerini başlık altı görsele vermesi ve direk olarak içeriğe geçerek daha kaliteli bir okuma alanı sağlaması.

Çalışmaları gerçekleştiren Gri’nin Kurucusu Fatih Sarı; “Uzakrota’nın tüm web yazılım ve altyapı ihtiyaçları için, 2013’ten beri butik çözümler üretiyoruz. Bu süreçte değişen dijital trendlere uyum sağlamak adına, 3 farklı web arayüzünü geride bıraktık. Gerek ürettiği içerikler, gerekse ev sahipliği yaptığı etkinliklerle turizm sektörüne sayısız katkıda bulunan Uzakrota’nın, çözüm ortağı olduğumuz için mutluyuz. Uzakrota.com’a yeni arayüzüyle yayın hayatında başarılar dileriz.” olarak belirtti.

Değişim sürecinin halen devam ettiğini ve yakın zamanda daha fazla yenilik duyuracağımızı şimdiden belirteyim. Bizi takip etmeye devam edin 🙂

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz