Ulaşımda Google Maps mi yoksa Yandex Navigasyon mu?

Araç sahiplerinin ve gezginlerin vazgeçilmezleri arasına giren Tom Tom, İBB Trafik, Waze, Here, Bing Maps gibi navigasyon uygulamaları arasında 2 uygulama öne çıkıyor, Google Maps mi yoksa Yandex Navigasyon mu?

Google Maps’i yalnızca klasik bir navigasyon uygulaması olarak düşünmek yanlış olur. Zira, size yol ve rota bilgisi vermesinin yanı sıra gittiğiniz yerde bulunan hemen her türlü işletme ile ilgili bilgi sahibi olmanızı da sağlıyor. ATM mi arıyorsunuz ya da kahve içebileceğiniz bir yere mi baktınız, acıktınız mı? Maps bu gibi soruların neredeyse tamamına cevap verebilecek bir niteliğe kavuşmuş durumda. Yandex Navigasyon ise Google Maps kadar gelişkin ve içerik konusundan geniş bir yapıya sahip olmasa da yol ve rota konusunda ülkemizde en beğenilen uygulamalardan. Bulunduğunuz konumdan, gideceğiniz konum arasındaki trafik durumlarına bağlı olarak aynı anda size alternatif rotaları da gösterme gibi güzel bir özelliğe sahip. Yani, trafik tıkandığı anda Yandex Navigasyon size hemen en uygun alternatif rotaları gösteriyor. Yapmanız gereken tek şey rotayı seçmek.

Peki sizin tercihiniz hangisi Google Maps mi yoksa Yandex Navigasyon mu?

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2 Comments

  • şu anda bence yandex artık çünkü işletmeler konusunda kendilerini son güncellemede çok geliştirdiler üstelik kullanıcılardan canlı işletme bilgilerini talep edip bunları bile ekliyorlar,son güncellemeyle nöbetçi eczaneleri bile görmeye başladık yandex’de…o yüzden eskiden olsa google derdim ama artık yandex…

  • Gogole Maps’te sürekli GPS sinyali okuma sıkıntısı ile karşılaşıyorum. Yandex geliştirdiği alt yapısı ile gerçekten daha etkili bir hale geldi…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!