Uçakta Mesajlaşma İmkanı mı Geliyor? 0

Bazen uçuşumuzdaki detayları, varış saatimizi veya herhangi bir rötar durumunu yakınlarımıza anlatmak çin uçakta iletişime ihtiyaç duyarız. Günümüze kadar uçaklarda mesajlaşmak mümkün değildi. Ancak Delta havayolu şirketinin yaptığı son açıklamalara göre yakında yolcularına uçuşta mesajlaşma olanağı sağlayacaklar.

Eylül ayında yaptıkları açıklamada 1 Ekim’de bu uygulamayı başlatacaklarını söylediler. Firma bu özelliği ABD’de kullanacak ilk firma olacak.

Açıklamalara göre yolcular, yakınlarını uçuş detaylarıyla ilgili bilgilendirmek için mesajlaşma servisini kullanabilecekler. Şirket bu özelliğin multi-milyon dolarlık çok büyük bir yatırım olduğunu açıkladı.

Yönetim kurulu başkan yardımcısı olan Tim Mapes konuşmasında bu özelliğin birçok Delta müşterisi tarafından istendiğini, bu nedenle böyle bir yatırımda bulunduklarını açıkladı.

Ücretsiz mesajlaşabilme özelliği Gogo özelliği barındıran iki veya daha fazla kabinli tüm uçaklarda mevcut olacak. Yolcular Delta‘nın ücretsiz Wi-Fi sayfasıyla mesajlaşabilme hakkına sahip olabilecekler. Ücretsiz mesajlaşma olanağı sadece mesaj kapsamlı olacak, resim, video veya ses kaydı gönderimi mümkün olmayacak.

Delta aynı zamanda Wi-Fi hızını artırma, koltuklara özgü ekranlar getirme ve ücretsiz eğlence platformları sağlama gibi yenilikler de getirecek.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.