Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Günümüzde, insanlar seyahat planlarını yaparken başvurduğu ilk platformlardan bir tanesi seyahat blogları oluyor. Daha önceden gitmiş, gezmiş, görmüş kişilerin ürettiği içerikleri inceleyen birçok insan, seyahatini nereye gerçekleştireceğini, gideceği yerde nelere dikkat etmesi gerektiğini, ulaşım – konaklama bilgilerini ve buna benzer bir çok önemli detayı seyahat bloglarından okuyarak öğreniyor ve planlıyor.

Öyle ki şehir içi ufak bir gezide dahi blog yazıları oldukça fikir verici olabiliyor. Her ne kadar seyahat blogları genelde bir veya birkaç kişinin içerik ürettiği kişisel platformlar olsa da, seyahat sektöründe hizmet veren birçok online platform da kullanıcılarını bu konularda desteklemek hem de daha fazla seyahat etmeye teşvik etmek konusunda içerik oluşturmaya başladılar.

Seyahat blogu açıp, içerik üretmeye başlayan platfordan bir tanesi de obilet.com. Online otobüs ve uçak bileti satış platformu olan obilet.com, her yıl milyonlarca otobüs ve uçak bileti satışı gerçekleştiriyor. Türkiye’de seyahat kategorisden en çok trafiği sahip olan ilk 5 siteden bir tanesi konumunda bulunan obilet.com, yeni oluşturduğu seyahat blogu ile kullanıcılarına seyahat planlamalarının sadece bilet alma kısmında değil her aşamasında yardımcı olmayı hedefliyor.

obilet.com seyahat bloğunda:

  • Yurt içi – yurt dışı gezilecek yerler listeleri
  • Seyahat ipuçları
  • Ulaşım rehberleri
  • Nerede ne yenir önerileri
  • Seyahat temalı film, dizi, müzik listeleri

Başta olmak üzere birçok konuda içerik bulunuyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz