Uçak Bileti Bulmak İşte Bu Kadar Kolay

Gezmeyi herkes çok sever, hatta sadece tatil için çalışıyoruz desek yeridir. Hele ki kış mevsiminin kapıdan baktığı şu günlerde eminim ki hepimiz “Ah keşke yaz gelse de tatile çıksak” dediğinizi duyar gibiyim. Seyahat acentaları şimdiden uygun ödeme koşullarıyla indirimli turları gün yüzüne çıkardılar bile. Peki turları aldık ya da kendi turumuzu oluşturduk,  “Ulaşımı Nasıl Sağlayacağız?” diyorsanız sizlere yıllardır kullandığım bir siteyi tavsiye etmek istiyorum “SKYSCANNER”.

2001 yılında Edinburgh merkezli olarak kurulan Skyscanner, bugün ayda yaklaşık 30 milyondan fazla ziyaretçisi ile Avrupa’nın en büyük ucuz uçak bileti arama motoru olmuştur. Anasayfa üzerinden gideceğiniz destinasyonları ve  tarihi girdikten sonra arama butonuna basarak 1000’den fazla havayolu firmasının kayıt olduğu sistemden, gideceğiniz yere en ucuz biletini, aktarmalı uçuşları ya da uygun havayolu kombinasyonlarını filtreleyerek biletinizi Ebookers, Tripsta, Airtickets, Aerobilet, Bavul.com gibi Skyscanner sistemi içindeki yönlendirme yapılan siteler üzerinden satın alabilirsiniz. Sitenin bir başka özelliği de esnek uçuş tarihleri ve esnek kalkış seçeneklerini girerek daha uygun uçak bileti bulmaya yardımcı olmasıdır.

Skyscanner’ın mobil sitesine tarayıcınıza http://m.skyscanner.com adresini yazarak girebilirsiniz, ayrıca Skyscanner’ı  Google Android, Iphone ve Windows Phone 8 ücretsiz mobil uygulamalar üzerinden de kullanabilirsiniz.

Skyscanner Google Android Uygulaması

Uygulama ile bilet aramak çok kolay. Kalkış ve varış yerinizi seçiyorsunuz. Gidiş ve dönüş tarihlerinizi seçip yolcu sayısını da girdikten sonra tek yapmanız gereken “Ara” düğmesine basmak oluyor. Arama ekranında ayrıca aktarmalı gitmek istemiyorsanız, bunu da “Yalnızca doğrudan uçuşlar” seçeneği ile belirtebiliyorsunuz. İstediğiniz uçuşu bulduktan sonra rezervasyon yaptırabilir veya uçuş bilgilerini tanıdıklarınızla paylaşabilirsiniz.

Android 2.1 ve üzerinde çalışabilen uygulama, cihazınızda yaklaşık 6,5 MB yer kaplıyor.

Skyscanner Iphone – Ipad Uygulaması

Skyscanner Windows Phone 8 Uygulaması

Windows Phone Skyscanner uygulaması geçtiğimiz gün güncellendi, yeni özelliklere ve geliştirmelerle karşımıza çıktı. İşte bu yeni özellik ve geliştirmelerin bir listesi:

1000‘in üzerinde hava yolları ve seyahat acenteleri üzerinde arama
Uçuş fiyatlarını izleme: Uçuş aramalarınızı başlat ekranına sabitleyin (fiyatlar saat başı güncellenir)
Trenleri de arayabilirsiniz: Avrupa üzerinde yer alan tren hatları ve uçuşları kıyaslama
25‘den fazla dili destekliyor
100%  bağımsız ve bütün hava yollarının ucuz sefer ve ertelenen seferlerini gösterme
Uçuş bilgilerinizi daha sonra E-Posta adresine yollama
Aileniz, arkadaşlarınız veya çalışma arkadaşlarınız ile uçuş bilgilerinizi paylaşma

Ayda 30 milyondan fazla ziyaret edilen Skyscanner sitesine, ziyaretçilerin yüzde 30’u cep telefonu veya tablet üzerinden ulaşıyor. Toplam 10 milyondan fazla indirilen Skyscanner’ın esnek, kullanıcı dostu ve karşılaştırmalı uçak bileti arama uygulaması, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar tarafından her beş saniyede bir indirilmeye devam ediyor. Bu yoğun ilginin altında yatan faktörlerden biri de, uygulamanın “her yer” seçeneği. Bu seçenek sayesinde kullanıcılar, tüm destinasyonları fiyat aralığına göre sıralayabiliyor;  belirli bir hafta, ay ya da yıl için bütün uçuş seçeneklerine kolayca erişebiliyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!