Uber’in Yerli Rakibi Olev’e Keiretsu Forum’dan Yatırım 0

Türkiye’nin son dönemdeki gündemi araç çağırma uygulaması Uber’e yapılan saldırılar ve sosyal medya üzerinden sarı taksilere olan karşıtlık olsa da yerli rakipleri de büyümeye devam ediyor. 

2016 yılında kurulan OLEV, dünyaca ünlü melek yatırım ağlarından Keiretsu Forum’un Türkiye ofisinden yatırım aldı. Yatırım tutarı açıklanmadı ancak OLEV bildiğiniz gibi 5 Milyon USD değerleme ile Amerikan Fon Şirketi 500 Startups ve 7.5 Milyon USD değerleme ile Türk Fon Şirketi İstanbul Startup Angels’dan yatırım almıştı. 2016’da sonunda OLEV’e kayıtlı bulunan 250 araç varken, şu anda bu sayı 650’yi geçmiş durumda. Buna ek olarak OLEV’de 30 bin bireysel, 1.240 da kurumsal kayıtlı kullanıcı bulunuyor.

OLEV kurucusu Ertunç Çiriş; “Aldığımız yeni yatırımla, mobil uygulama aracılığıyla Kurumsal Taşımacılık sektörü odaklı büyümeyi hedeflemekteyiz. Taksi fişlerinin kaybolma, tutar tespiti, muhasebesel iş yükü sorunlar yaratıyor. Hukuksal ve mali uyumsuzluklarından dolayı rekabet halinde olduğumuz Uber ve Careem gibi girişimler fatura kesemedikleri için bu alana giremiyorlar. Biz de OLEV Pro hizmetini Ocak 2017’de hizmete açtık” olarak belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.