Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye’nin son dönemdeki gündemi araç çağırma uygulaması Uber’e yapılan saldırılar ve sosyal medya üzerinden sarı taksilere olan karşıtlık olsa da yerli rakipleri de büyümeye devam ediyor. 

2016 yılında kurulan OLEV, dünyaca ünlü melek yatırım ağlarından Keiretsu Forum’un Türkiye ofisinden yatırım aldı. Yatırım tutarı açıklanmadı ancak OLEV bildiğiniz gibi 5 Milyon USD değerleme ile Amerikan Fon Şirketi 500 Startups ve 7.5 Milyon USD değerleme ile Türk Fon Şirketi İstanbul Startup Angels’dan yatırım almıştı. 2016’da sonunda OLEV’e kayıtlı bulunan 250 araç varken, şu anda bu sayı 650’yi geçmiş durumda. Buna ek olarak OLEV’de 30 bin bireysel, 1.240 da kurumsal kayıtlı kullanıcı bulunuyor.

OLEV kurucusu Ertunç Çiriş; “Aldığımız yeni yatırımla, mobil uygulama aracılığıyla Kurumsal Taşımacılık sektörü odaklı büyümeyi hedeflemekteyiz. Taksi fişlerinin kaybolma, tutar tespiti, muhasebesel iş yükü sorunlar yaratıyor. Hukuksal ve mali uyumsuzluklarından dolayı rekabet halinde olduğumuz Uber ve Careem gibi girişimler fatura kesemedikleri için bu alana giremiyorlar. Biz de OLEV Pro hizmetini Ocak 2017’de hizmete açtık” olarak belirtti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz