2012 Yılının En İyi Seyahat Blogları 38

Uzakrota.com olarak uzun uğraşlar sonucunda Türkiye’nin en iyi seyahat blogları listesini oluşturduk.

1. Geziyorum.net

Emre Tok yeni yerleri keşfetmeye bayılan, macera ruhunu sürekli yanında taşıyan bir blogger. Gezdiği tüm yerleri geziyorum.net aracılığı ile takipçileriyle paylaşıyor.

2. Çok Okuyan Çok Gezen

Sevil Mert namı diğer Elmayra’nın blogunun sanırım en sıkı takipçisi biziz. Sevil nerede, ne yapıyor demekten ofiste işlerimizi yapamaz olduk.

3. Rüzgarın İzinde

O bir gezgin, o bir motor aşığı, o bir hayvan sever, o bir fotoğrafçı, o biiiiiirrrr efsane hemde Afrika’nın sonunu gördü. O Sönmez Serkan Söğüt.

4. Yolda Olmak

Kemal Kaya’nın 660 günü yolda geçerde biz izlemez miyiz, tabiki izleriz. İşte listenin kare ası.

5. Az Gezmiş
‘Burada gezi ve fotoğraf hakkında bir şeyler var’. Bu cümle bizim değil, 2010 yılında Blog Ödülleri’nde ‘En İyi Gezi Blog’u seçilen azgezmis.com’un kurucuları olan Hakkı Ceylan ve Zehra Arslan’a ait.

6. Şimdi Gezelim

2008’de bir tur atıp gelmek için yola çıkan, 16 ay sonra pasaportumda sayfa kalmayınca geri dönen bir gezgin. Dileyenler tüm turu buradan okuyabilir .

7. Sandaletli Seyyah
İnternet camiasında ‘Sandaletli Seyyah’ olarak tanınan Bora Bilgin aslında bir doktor. Evli ve bir erkek çocuk sahibi olan Bora Bilgin, gençlik yıllarından beri otostopla gezmeye meraklı.

8. Löplöpçüler
Özenç ve Semih Diken sanki bizlere ‘Çok yiyen mi bilir, çok gezen mi?’ sorusunu soruyor. Gezmeyi ve yemeği sevenler için hem geziyor, hem görüyor hem de yiyiyor ve içiyorlar hatta bize nazire yaparcasına sitelerine ekliyorlar.

9. Gürkan Genç

Gürkan Genç, bir başarı öyküsü ve çoğu gence önemli bir örnek. Bisikletiyle dünyayı gezen bir seyyah olan Gürkan Genç, ‘Doğa için Pedalla’ diyor ve hikayelerini okuyucuları ile paylaşıyor.

10. Gezip Gördüm

Sami Altınay, kendi halinde gezi sitesi sloganı ile yayına başladı fakat binlerce kullanıcıya en güncel bilgileri veren bu blogu şiddetle tavsiye ediyoruz.

11.  Varuna Gezgin :

Hangi sıraya alacağımızı  bilemediğimiz bir site. Mutlaka okuyun.

12. Drummerlizard

21. Yüzyılda Seyyah olmak böyle bir şey olsa gerek.

13. Çelebi Alper

Henüz Eyfel’i görmeyen, Londra’ya gitmeyen ama Moğolistan çöllerini gören, Paraguay’a giden Alper Metin’in blogunu biz beğendik umarız sizlerde beğenirsiniz.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

38 Yorum

  1. Beni de unutmuşsunuz 🙂 Halbuki şu ana kadar 105.000 kez tıklanmışım, fena bir rakam değil;)

  2. Bir çoğunu takip ediyor olsam da haberim olmayan diğer sitelere de ulaşmamı sağlayan bir liste. Umarım yakın bir zamanda Türkiye’nin en iyi 100-1000 gezi blogu listesi oluşturacak kadar çoğalırız.

  3. Merhaba, uzakrota gerçekten gezmeyi sevenler için harika bir site. Yukarıdaki gezi bloglarını da biz geziseverler için düzenlemeniz çok yararlı olmuş. Ben de çiçeği burnunda bir gezi sitesi sahibesi olarak sizleri takip etmekten mutluluk duyuyorum. Umarım GEZİSELİ de sizlere keyif verir…
    Teşekkürler….

  4. Merhaba, çok iyi bir araştırma listede olanları takip ediyoruz. Bizde kendi çapımızda işten güçten vakit buldukça geziyoruz.

  5. Mayıs 2014’den beri Voyager Seyahat Dergisinde bloger olarak yazıyorum. TRT 1’de bir radyo programına gezi anılarımla ilgili konuk oldum. Bloğumu ziyaret ederseniz beni onurlandırırsınız.Sevgi ve saygılarımla.

  6. geç kalmış olabilirim ama beni de bir köşeye ekleyin. Yazılarımda gezilecek yerlere özellikle toplu taşıma ile ulaşımda detaylı bilgilere yer veriyorum.

    seqununseyahatnamesi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.