Türkiye ile Tayvan Vize Kolaylığı Konusunda Anlaştı 4

Türkiye ile Tayvan arasında vize kolaylığı konusunda anlaşma sağlandı.

Türk vatandaşları, bundan sonra Tayvan’daki Taoyuan havaalanında vizelerini alabilecek.

Türk vatandaşlarının, vize için pasaport, ülkeye indikten sonra havaalanında çektirebilecekleri iki adet fotoğraf, 24 dolar vize ücreti ve dönüş biletini göstermeleri yeterli olacak.

Öte yandan Türkiye’ye gelmek isteyen Tayvan vatandaşlarının vize başvurusu için Türk Ticaret Ofisi’ne gitmesine gerek kalmadı.

Tayvanlılar, “evisa.gov.tr” adresinden online olarak başvurularını yapabilecek. 20 dolar vize harcı vermeleriyle beraber 30 günlük tek girişli elektronik vize alabilecek.

TRT’ye açıklama yapan Tayvan Batı Asya ve Afrika Sorumlusu David Wang, Türkiye ile Tayvan arasındaki eğitim, ticaret ve Turizm alanındaki ortak çalışmaları artıracaklarını söyledi.

Wang, “Şu ana kadar Tayvan, Türkiye de dahil olmak üzere 133 ülkeyle değişik vize anlaşmaları imzaladı. Bir dahaki adımda umuyoruz ki; bir gün Tayvan ve Türkiye arasında vize muafiyeti olacaktır” dedi.

Tayvan-Türkiye İşadamları Derneği Onursal Başkanı Hüseyin Kızmaz iki ülke işadamlarının daha fazla gelip gitmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Kızmaz, “Tayvan ve Türkiye bölgelerini temsil eden 2 güçlü ekonomi. Karşılıklı vize almayı kolaylaştıran bu anlaşmadan sonra 2 güçlü ekonomiyi temsil eden iş adamlarının daha fazla gidip-gelmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Tayvanlılar da bundan sonra daha çok kişinin Türkiye’ye gideceği görüşünü paylaşıyor.

Kaynak: TRT Haber 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

4 Yorum

  1. Merhaba nisanlim tayvanli ve yakinda turkiyede evlenecegiz birlikte insaat sektöründe iş yapmak istiyoruz bizim icin bir destek varmi ve vize problemi yasarmiyim Teşekkürler

  2. merhaba tayvan da annemin dayısı oturuyor orada evlendi ben de onun yanına gidip temelli kalmak istiyorum neler yapmam gerekiyor. 5312993503 cep tel. numaramdan ulasirsaniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe