Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzun bir süredir Türkiye limanlarından uzak kalan Cruise gemileri, 2020’den itibaren yavaş yavaş Türkiye limanlarına geri dönmeye başlıyorlar. Hatta Galataport’un tamamen hazır olmasının ardından, 2021’den itibaren bazı Cruise firmalarının her hafta hareketli gemi seyahatlerine başlayacağı, İstanbul, Kuşadası ve İzmir gibi limanların Avrupa’nın stratejik öneme sahip cruise limanları olacağı global pazarda iyiden iyiye konuşulmaya başlandı.

Türkiye’nin ilk ve tek Cruise Arama Motoru olan Cruise Planet markasının Müdürü Onur Ovacık, “Türkiye’yi dünyanın Cruise başkenti yapmak hedefi ile yola çıktık.” açıklamasını yaparak, yakın ve uzun gelecekteki Cruise sektörü hakkındaki gelişmeleri, Cruise Planet’in sektöre kazandıracağı yenilikleri ve gemi seyahatleri konusunda tüketicilere sağlayacakları faydalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Cruise Planet markası hakkında, Cruise Planet Müdürü Onur Ovacık, “Türkiye’nin otel arama motoru Cruise Planet, bu yıl 40. Yılını kutlayan bir Japon markası H.I.S. Global’in bir yatırımıdır. Türkiye’de yeni duyulmaya başlansa da, global Cruise sektöründe, yıllardır bilinen değerli bir marka. 70 ülkede 550’nin üzerinde ofis ve 17.000 çalışanla edindiği 40 yıllık tecrübe; Japon misafirperverliği ve hizmet anlayışı ile Cruise Planet 2018’den bu yana Türkiye’de faaliyet göstermeye başladı.  Geçmiş yıllara oranla düzenli bir ivme ile artan Cruise severlerin, yeni havalimanı ve yeni Cruise Terminali’nin ardından rotayı uzun zamandır uğramadıkları İstanbul’a çevireceğini tüm gemi şirketlerinin 2021 programlarına İstanbul’u dahil etmeleriyle öğrenmiş olduk. Bu da Cruise Planet’in fark yaratan teknolojisi sayesinde Cruise Arama Motoru’nu Türkiye’de faaliyete geçirmemizin ilk adımı oldu.” açıklamasını yaptı.

Cruise Planet Müdürü Onur Ovacık, “Kısa vadedeki hedefimiz; Türk misafirlerinin seyahat gereksinimlerine uygun aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir Cruise Süpermarketi olarak, %100 müşteri memnuniyetiyle rahatlıkla seyahat organizasyonlarında tercih edebilecekleri bir oluşum haline gelmek istiyoruz. Uzun vadede ise, Türkiye’yi dünyanın Cruise Başkenti haline getirmek; tüm gemi şirketleri için uğrak noktası olmasını sağlamak var. Bunun için de 70 ülkede, 550’nin üzerinde ofisle faaliyet gösteren Japonya’nın bir numaralı tur operatörü H.I.S. Global’in de desteği ile uluslararası arenada lobi çalışmaları yürütme hedefindeyiz.” diyerek açıklamasını noktaladı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz