Türk Turistler En Çok Yurtdışını Tercih Ediyorlar 0

Uzak Rota Gezi ve Seyahat Portalı’nın Türk seyahat severlere yaptığı anket sonucunda özellikle Türkler yurtdışı turlara, yurtiçi turlardan daha fazla ilgi göstermekte. Son yıllarda tur acentalarının yurtiçi turlardan çok daha ucuza sattığı yurtdışı tur paketlerinin bu ankette etkili olduğu görülmüştür.

Hirvatistanvizesi

Seyahat etmek isteyenlere Türkiye ve Tüm Dünya seyahat rotaları, ucuz uçak biletleri ve seyahat ipuçları veren Uzakrota.com’un 2000’i aşkın seyahat sever üzerinde yaptığı anket sonuçlarına göre seyahat çıkanların %60’ı 2012 yaz aylarında yurtdışına, %30’u yurtiçinde, %5’i iş yerinden izin alamadığını ve %5’i bu yıl seyahate çıkabilecek bütçesinin bulunmadığını belirtmiştir.

Özellikle 2013 yılında Avrupa Birliğine girecek Hırvatistan’ın Dubrovnik şehri Türk turistler tarafından 2012 yazının favori destinasyonu, 2.liği İtalya’nın Başkenti ünlü Roma ve 3.lüğü aşkın başkenti sayılan Fransa’nın başkenti Paris seçilmiştir. Türk turistler yurtiçinde is en fazla oyu Antalya, Bodrum, Kuşadası ve Fethiye için kullanmıştır.

Anketin yurtiçinde en fazla tercih edilen seyahat türleri bölümünde Türk turistler en fazla oyu Otel ve Tatil Köyleri için 2.liği Kültür Turları ve 3.lüğü ise Mavi Yolculuk için kullanmıştır.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe