Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı şirketi Türk Hava Yolları, Aras Kargo ortaklığıyla “Miniport” adını verdiği proje ile Taksim – Atatürk Havalimanı arasında bavul taşıma hizmeti vermeye başlıyor. 

Buna göre yolcular otellerinden check-out yaptıktan sonra bagajlarını Taksim’deki Miniport ofisine teslim ederek tüm gün rahatça dolaşabilmelerini sağlayan bu hizmete öncelik olarak Taksim – İstanbul Havalimanı arasında başladı.

miniport-nedir

Taksim Miniport ofisi haftanın her günü 07.00-23.00 saatleri arasında verilen hizmet esnasında yolcular uçuşlarından en az 5 saat önce valizlerini ofisimize teslim etmesi gerekiyor.

Yalnız özel güvenlik kriterleri gerektiren uçuş noktaları olan Amerika, İsrail, Kanada, İngiltere’ye seyahat eden yolcuları için Miniport uygulaması malesef geçerli değil.

Miniport Taksim ofisinden her gün 3 ring sefer düzenlenmekte.

1. Ring – 09.00
2. Ring – 13.30
3. Ring – 18.30

Miniport hizmetinden nasıl yararlanılabilir?

  • Öncelikle uçuş bilgilerinizi miniport ofisinde ki görevliye bildirmelisiniz.
  • Gerekli durumlarda online check – in işlemi yapılarak bagajınız teslim alınır ve karşılık olarak size bagaj teslim fişi verilir.
  • Yolcu bagaj teslim fişini vererek ile Atatürk Hava Limanın da metro katında bulunan Miniport ofisinden bagajını teslim alabilir.

let-miniport-tr

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz