Trivago En Ucuz ve En Pahalı Birleşik Krallık Destinasyonlarını Açıkladı 0

Trivago, Birleşik Kralık’ta kalmak için en ucuz ve en pahalı destinasyonları açıkladı.

Sitede listelenen en az 60 otel bulunan şehir ve kasabalardan gelen veriler kullanılarak yapılan araştrmada, Blackpool’un oda kiralamak için en ucuz yer olduğu tespit edilirken, Londra’nın ise en pahalı destinasyon olduğu açıklandı.

Blackpool’da ortalama bir otel fiyatı 63 Sterlin olurken, 94 Sterlin olan Birleşik Krallık ortalamasından 30 Sterlin daha ucuz olduğu ortaya çıktı.

Kıyı kasabaları ve şehirler kalmak için en ucuz yerleri domine ederken, geleneksel sahil bölgeleri olan Great Yarmouth, Scarborough ve Torquay ilk 10’da yer alıyor.

Sheffield, Nottingham ve Newcastle’ da listede yer alıyor.

Destinasyon Sıralaması Fiyat

 1. Blackpool £63
 2. Great Yarmouth £72
 3. Scarborough £80
 4. Sheffield £82
 5. Weymouth £83
 6. Llandudno £85
 7. Nottingham £86
 8. Eastbourne £87
 9. Torquay £87
 10. Newcastle upon Tyne £87

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’nın ortalama fiyatı 156 Sterlin ve bir oda tutmak için en pahalı destinasyon. Fiyat, Birleşik Krallık ortalaması olan 93 Sterlin’in ve ülkenin en ucuz destinasyonunun ortalama fiyatı olan 62 Sterlin’in fazlasıyla üstünde yer alıyor.

Baht’a bakıldığında ise ortalama fiyat sıralamasında 144 Sterlin ile ikinci sırada yer aldığı görülüyor, üniversite şehirleri olan Oxford ve Cambridge ise sırasıyla üçüncü ve dördüncü sırada yerini alıyor.

Ayrıca, iki İskoç şehri olan, başkent Edinburgh ve kuzeydoğu kıyı kenti Inverness’ de ilk 10 sıralamasında yer alıyor.

Destinasyon Sıralaması Fiyat

 1. Londra £156
 2. Bath £144
 3. Oxford £134
 4. Cambridge £130
 5. Windermere £127
 6. Edinburgh £126
 7. Manchester £124
 8. Inverness £124
 9. Amblesid £114
 10. Stratford Upon Avon £113

Trivago BirleşiK Krallık İletişim Ekibi’nden Eleanor Kutylowski; “Birleşik Krallık’ta bu yıl birçok kişi tatilin tadını çıkarırken, Britanyalıların en iyi fiyatı ülkelerinde nerede bulabilecekleini öğrenmenleri önemli.

“Verilerimiz gösteriyor ki birçok İngiliz sahil bölgesi düşük fiyatlar sunuyor, bu da, 2017 yılında deniz kenarında tatil yapmak isteyenler için iyi bir haber. Ek olarak, bu yıl şehir gezileri gerçekleştirmek isteyenler Londra ile Baht ya da Oxford’u yer değiştirebilir ya da Sheffield’in lehine karar verebilir, Nottingham ya da Newcastle’ı tercih edebilir” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe