TripAdvisor’ın Restoran Rezervasyon Girişimi The Fork Türkiye’den Çekildi. 0

TripAdvisor tarafından 2014 yılında 140 milyon dolara satın alınan TheFork, 2015 yılında Türkiye pazarına açılmıştı. TheFork kesin bir tarih vermemekle birlikte kullanıcılarına ilettiği elektronik postada operasyonlarını durdurma kararı aldığını bildirdi.

Türkiye’deki operasyonu kapsamında Antalya, İzmir, Nevşehir, Muğla, Bursa, Ankara, Bodrum, Bolu, Çanakkale, Çeşme ve Marmaris’te faaliyet gösteren firma dünya genelinde de toplamda 11 ülkede hizmet vermekteydi. TheFork’un merkezi Fransa’da olmak üzere, İtalya, İsviçre, İsveç, Belçika, Danimarka, İspanya, Portekiz, Hollanda ve Brezilya’da da operasyonları mevcut.

TheFork Türkiye pazarında Apple Maps, iPhone ve iPad kullanıcıları için, Avrupa ve Güney Amerika’daki 30.000’den fazla restoranı keşfedip, kullanıcı yorumlarını inceleyerek özel avantajlarla en iyi masayı rezerve edebiliyordu. Türkiye pazarından ayrılan firmanın diğer ülkelerde operasyonlarına devam edeceği belirtiliyor.

TheFork Türkiye pazarından ayrılması ile rakipleri Quandoo, Rezervin ve GastroClub ‘ın değişimlerini izleyerek bilgi veriyor olacağız.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe