TripAdvisor Jetsetter’ı Satın Aldı 0

Dünyanın en büyük seyahat sitesi TripAdvisor dünyanın en seçkin seyahat tavsiye ve yorum sitelerinden Jetsetter‘ı Gilt Groupe’dan satın aldığını resmi olarak duyurdu. Resmi rakam açıklanmasa da satın alma işleminin 50 milyon dolara mal olduğu söyleniyor. 

Jetsetter sürekli dünyayı dolaşan oteller ve destinasyonlar hakkında bilgi ve yorum paylaşan bir internet tabanlı oluşum. Sitede otel duşlarındaki suyun şiddetinden, yatakların sertliğine kadar her türlü bilgi paylaşılıyor.  Jetsetter üyelerine dünyanın dört bir köşesindeki tesislerde indirimli konaklama imkanı da sunuyor. Jetsetter’a üye olmak için hem otellerin hem de kullanıcıların davet edilmeleri gerekiyor. New York merkezli Jetsetter, özel fiyatlarla kullanıcılarına konaklama deneyimleri satıyor. Gilt Groupe bünyesindeki, Jetsetter’ın satışı aşamasında 50 milyon dolar civarında bir anlaşma yapıldığı iddia ediliyor.

Bünyesine Jetsetter gibi değerli bir markayı katan TripAdvisor, sahip olduğu SniqueAway markasıyla birlikte Jetsetter’ı aynı çatı altında buluşturarak özel seyahat alışverişi pazarında ciddi bir atak yapmayı planlıyor. TripAdvisor Kurucu Ortağı ve CEO’su Steve Kaufer de yaptığı açıklamada Jetsetter markasını ve ekibini bünyesine katmaklarından oldukça memnun olduğunu dile getirdi.

Jetsetter satışının ardından New York’taki merkezinden yönetilmeye devam edecek ve ayrıca Smarter Travel Media bünyesine dahil edilecek. Kısacası Jetter markası satın almanın ardından yok olmayacak ve bağımsız bir marka adıyla, TripAdvisor’ın bir markası olarak hizmet vermeye devam edecek.

Kaynak: Turizm Güncel
Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe