Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Online rezervasyon sistemi Traveltek; “büyük küresel genişleme” hayaliyle yatırımlarında 5.3 milyon sterlini garanti altına aldı.

Traveltek; seyahat satıcılarına, acentalara ve toptancılara geniş otel, uçak, gemi seçenekleri ve yardımcı seyahat hizmeti sağlayan bir sistem olarak ihtiyacı olan parayı özel sermaye fonu idarecisi YFM Equity Partners’ dan alıyor.

2002’de bir start-up firması olarak işe başlayan Traveltek, başlangıçta 100’e yakın çalışana ve 4.3 milyon sterlinlik bir bütçeye sahipti.

Her gün milyonlarca veri ağını işleyen Traveltek ve Hay’s Travel, Trailfinders, Co-operative Travel, the Flight Centre, Emirates, Barrhead Travel, dnata, Imagine Cruising, World Travel Holdings UK gibi danışanlara hizmet ediyor.

Traveltek yeni yatırımını; önümüzdeki 3 yıl içerisinde Uluslararası ofis sayısını 4’ten 12’ye genişleterek ve çalışan sayısını 100’den 200’e çıkararak gerçekleştirecek. Günümüzde var olan Miami, Sydney ve Hindistan’daki Hyderabad ofislerine Sao Paulo, Shanghai ve Dubai  ofislerini ekleyecek.

Yine önemli bir yatırımını ise, Glasgow Maxima Holdinds plc’nin önceki yöneticisi Kelvin Harrison, Traveltek yönetim kurulu başkanlığına atandığında; yeni nesil rezervasyon yazılım teknolojileri, sistemleri ve süreçlerine yapacak.

Traveltek grup idaresi yöneticisi Kenny Picken:

“Kuruluşumuz, rezervasyon sistemi tedarikçileri içinde, çoğu büyük seyahat ticaret kuruluşu için tercih edilen olduğundan, güçlü bir konumdadır. Şu anda bulunduğumuz konumu daha da güçlendirebilir ve Traveltek’i ana küresel teknoloji kuruluşlarından birine getirip, yatırımlarımızı son teknolojik gelişimlere, yeni altyapı çalışmalarına, iş sistemlerine, iş gelişimi ve yeni yeteneklere yapabiliriz.”

Picken, Bellwether Green avukatlarından büyük bir destek aldıklarını ve Campbell Dallas Corporate Finance’taki danışmanlarından seçkin fikirler aldığını belirtti.

YFM yatırım müdürü Nigel Owens bu sözlere ekleme yaparak:

“Traveltek, seyahat acentalarına ve seyahat işletmecilerine; teknoloji odaklı paketleme çözümleri sunmaya tamamen entegre olmuş dünya üzerinde tek şirket. İdare olarak tamamen müşterilerinin yaptığı işi anlamaya ve onlara özel çözümler sunan bir pazar yaratmaya kendini adamış bu şirkete hayranız. Uluslararası ofis ağını genişletme ve satışlarındaki gelişim bunun bir kanıtı; ve aynı zamanda varolan yönetim ekbinin geri geldiğinin göstergesidir.”

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz