Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat perakendesinde lider firmalardan olan Travelport,  dünya çapında seyahat perakendecilerine yeni nesil perakendecilik ve değişim yetenekleri sağlayacak yeni, gelişmiş RESTful / JSON API’lerini tanıttı.  Travelport’un yeni nesil platformu Travelport+’a yaptığı yatırımın bir parçası olarak, yeni API’ler küresel olarak kullanıma sunulmaktadır ve perakendecilere daha iyi içerik seçimleri, perakendecilik deneyimlerini uyarlama araçları ve operasyonlarının verimliliğini büyük ölçüde arttırma gücü için bir yol sunacaktır.

Travelport İcra Kurulu Başkanı Greg Webb, “Yeni API’lerimizle modern perakendecilik araç setimizi genişlettik, böylece Travelport+’a geçiş yapan acenteler, müşterilerine sağladıkları perakendecilik deneyimini daha kolay kişiselleştirebilirler.” dedi. “Bu gelişmiş RESTful / JSON API’leri ile yaptığımız iyileştirmeler, dünyanın dört bir yanındaki seyahat perakendecilerine, tüm satış noktalarında dinamik perakendeye hazır içeriğe ,  birden fazla kaynaktan basitleştirilmiş  erişim  sağlayacaktır ve acentelerin modern dijital perakendeciler olarak etkin bir şekilde  çalışabilmesini sağlamak için API’lerimiz ayrıca web siteleri optimize etmek, müşterilerle daha iyi etkileşim kurmak ve seyahatleri  daha verimli bir şekilde yönetmek için araçlar sunacaktır.”

GELİŞTİRİLMİŞ API PERFORMANSI
Travelport’un SOAP / XML API’leri ile birlikte de kullanılabilen modern, sade ve son derece işlevsel API’ler, %68’e varan ortalama işlemler ve turistler için daha hızlı bir alışveriş ve rezervasyon deneyimi sağlar. JSON API ayrıca yazılımcılar için daha fazla esneklik ve hız sağlar, hızlı, sorunsuz bağlantısı ve hem yazılımcılar hem de seyahat perakendecileri için optimize edilmiş bir deneyim sağlar. Travelport’un yeni API’leri, herkese açık, özel ve tur operatörüne özel hava yolu içeriği için ihtiyaç duyulan tüm ayrıntıları içerir ve Travelport’un Branded Fares özelliği ile derinlemesine zenginleştirilebilir. Ek API özellikleriyle kesintisiz içerik sunma, hızlı fiyatlandırma ve son derece dikkat çekici seyahat teklifleriyle müşterilere ilham verme yeteneği ekleme yer almaktadır. Gelişmiş API bağlantıları sayesinde alışveriş davranışları hakkında daha fazla sezgiyle, müşterileri ikna etmek ve etkileşimi artırmak için turistlere nereye seyahat edecekleri ve ne zaman gidecekleri konusunda ilham verebilirsiniz.

GELİŞTİRİLMİŞ PERAKENDE
Travelport, NDC gibi karmaşık, çok kaynaklı içeriğe erişimi daha da basitleştiriyor, yeni, akıllı web sitelerine güç veriyor ve entegre arama özelliklerine sahip perakendeciler için daha iyi bir deneyim sunuyor. Tüm acenteler Smartpoint 10 sürümünün bu ayki tanıtımında, en son NDC geliştirmeleriyle birlikte, yeni ve gelişmiş API’ler, özel NDC ücretlerine kolayca erişmesini sağlar. Travelport’un en son NDC ilerlemesini ve yeni nesil mağazacılık yeteneklerini birleştiren Travelport+, seyahat perakendecilerinin tüm satış noktalarında (POS) değeri en üst düzeye çıkarmak için daha iyi içerik seçeneklerine bir yol oluşturuyor. Travelport şu anda 10 büyük havayolu şirketi ile NDC bağlantılarına sahiptir ve OTA’lar,  TMC’ler, konsolidatörler ve dinlence acenteleri de dahil olmak üzere çok çeşitli acentelerin ve müşterilerinin NDC uçuşlarını başarıyla rezerve etmelerini sağlamıştır. Şirket, acentelerin müşterilerine NDC rezervasyonlarını desteklemek ve bu NDC rezervasyonlarını güvenle ölçeklendirmek için ihtiyaç duydukları uçtan uca hizmet yeteneklerinin teslimatı ile NDC teklifinin eksiksizliğine odaklanmaya devam etmektedir.

Travelport+ ile perakendeciler, seyahat müşterilerine doğru teklifleri doğru zamanda sunmalarını sağlayacak, gelişmiş akıllı websiteleri özelliklerine de erişim sağlıyor. Travelport tarafından sunulan en son akıllı websitesi özellikleri, ürün özelliklerine göre kolayca arama yapma ve tedarikçilerden gelen teklifleri karşılaştırma, acentelerin perakendeciler ve tedarikçiler için daha iyi satış ve maksimum gelir elde etmesine yardımcı olma gibi arama geliştirmelerini içerir.

BASİTLEŞTİRİLMİŞ BORSALAR
Travelport ayrıca Travelport+ aracılığıyla müşterilere gelişmiş uçak bileti değişim araçları sunuyor ve acentelere Travelport’un yeni API’si ile tüm değişim sürecini otomatikleştirme yeteneği veriyor. Ayrıca, Travelport+ aracılığıyla en son self servis değişim araçlarını kullanan seyahat perakendecileri, seyahat edenlerin planları değiştiğinde self servis yapmasını daha kolay ve hızlı hale getirebilir ve daha da iyi bir müşteri deneyimi oluşturabilir.  Acentelere veya havayollarına yapılan çağrıları ortadan kaldırırken, seyahat ihtiyaçları için en iyi alternatifleri kolayca seçebilme özelliği, acente ve havayolu operasyonlarında zaman kazandırır.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz