Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir TripAdvisor şirketi ve Avrupa’nın önde gelen online restoran rezervasyon platformu olan TheFork, servisini Apple Maps üzerinde entegre bir şekilde sunarak iOS 10 kullanıcılarına anında rezervasyon yapabilme olanağı sağlıyor.

TheFork entegrasyonu sayesinde Apple Maps, iPhone ve iPad kullanıcıları, Avrupa ve Güney Amerika’daki 30.000’den fazla restoranı keşfedip, kullanıcı yorumlarını inceleyerek özel avantajlarla en iyi masayı rezerve edebilecek.

TheFork ve TripAdvisor Restoran’ın kurucu ortağı ve CEO’su Bertrand Jelensperger, entegrasyonun önemini şu sözlerle açıklıyor: “iOS 10, TheFork ile restoran rezervasyonu yapmayı kolaylaştırıyor ve Maps üzerinden kullanıcılarına direkt rezervasyon yapabilmelerini sağlayarak bunu daha uygun hale getiriyor. Eğer TheFork uygulaması yüklü ise, kullanıcılar restoranları araştırıp, zaman seçimini yaparak Maps üzerinden anında rezervasyon yapabiliyor. Önde gelen restoran rezervasyon ve keşif uygulaması olarak, Apple Maps ile entegrasyon gerçekleştirmekten ve iOS kullanıcıları için bu zengin deneyimi sunmuş olmaktan dolayı memnuniyet duyuyoruz.”

TheFork, iOS10 işletim sistemine sahip iPhone ve iPad kullanıcıları için, direkt rezervasyon yapılmasını sağlayan Maps uzantısını geliştiren ilk ekiplerden biri… 5,7 milyondan fazla indirilmiş olan TheFork ise bugün 12 ülkede birden faaliyet gösteriyor.

Apple Maps üzerinden TheFork ile anında rezervasyonun aktif olduğu ülkeler, Türkiye, Fransa, Belçika, İsviçre, İspanya, İtalya, Hollanda, Danimarka, İsveç, Portekiz ve Brezilya. Sistem entegrasyonu, TheFork ’un Dimmi adıyla faaliyet gösterdiği Avustralya’da da çok yakında kullanıma açılacak.

Bu anlaşmayla birlikte Apple Maps’in içeriğini artırarak Apple’ın planladığı sürücüsüz araç için altyapı hazırladığını düşünüyoruz.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz