The Fork, Avrupa’daki Konumunu 2016’da Güçlendirdi. 0

TripAdvisor şirketi ve Avrupa’nın önde gelen online restoran rezervasyon platfomu olan TheFork, Türkiye ile beraber dünyada 12 ülkede faaliyet gösteriyor. TheFork sayesinde kullanıcılar, Avrupa ve Güney Amerika’daki 30.000’den fazla restoranı keşfedip, restoran yorumlarını inceleyerek özel avantajlarla en iyi masayı rezerve edebiliyor. Şu anda Türkiye’de
1000’den fazla anlaşmalı restoranı bulunan TheFork, 2016 yılında stratejik yatırımları ile uluslararası büyümesini sürdürürken, 2017 yılında da servisini ve müşteri deneyimini geliştirerek daha geniş kitlelere yayılmayı amaçlıyor.

TheFork, on yıllık bir dinamizm ve inovasyon ile büyüyen bir topluluk

2007 yılında otel işletme ve teknoloji profesyonelleri tarafından Fransa’da kurulan TheFork, restoranlar ve müşteriler arasındaki bağı yakınlaştırmakta öncü olup, işletmelerin doluluk oranlarını arttırmanın temellerini oluşturarak restoran ve yeme içme sektöründe devrim yapıyor.

İnovasyon ve dinamizm ile oluşan on yıllık bir çalışma sayesinde, bugün TheFork kullanıcılarına ilham vererek aradıkları restoranı bulmalarını, gerçek zamanlı müsaitlik sorgulamalarını, saniyeler içinde birkaç tık ile rezervasyon yapmalarını ve anında rezervasyon onayı almalarını sağlayarak öne çıkıyor.

2016, uluslararası büyümenin yılı

TheFork, Fransa, İsviçre, Belçika, İspanya’dan sonra 2015 yılında büyümesini İtalya, Portekiz, Brezilya, Hollanda, İsveç, Danimarka, Avustralya ve de Türkiye olmak üzere yeni ülkelere açılarak sürdürdü. Şu anda Türkiye’de 1000’den fazla anlaşmalı restoranı bulunan TheFork, 2016 yılında ise yeni gelişim fırsatları yakalarken, ekipleri ile bu ülkelerdeki pozisyonunu güçlendirmeye devam ediyor.

2016, stratejik yatırımların yılı

Bir TripAdvisor şirketi olan TheFork için 2016 tam anlamıyla dünyanın dört bir yanında yaptığı stratejik yatırımların olduğu bir yıl olarak göze çarpıyor; Tayland ve Singapur’daki lider restoran rezervasyon platformu olan Eatigo yatırımı, Hollanda merkezli Couverts’in satın alınması, son dakikada bile kullanıcılarına Paris’teki en seçkin restoranlarda rezervasyon imkanı sağlayan Sneat’in alımı. Bu yeni yatırımlarla beraber TheFork önde gelen online restoran rezervasyon platform olmayı sağlamlaştırıyor.

2016, büyük ölçekli ortaklıkların yılı

Aynı zamanda büyük ölçekli ortaklıkların da yılı olan 2016’da, özellikle TheFork’un AppleMaps ile entegrasyonu sayesinde iPhone ve iPad kullanıcıları Avrupa ve Güney Amerika’da 40000’den fazla restoranı keşfetme imkanı elde ettiler. 6 milyon uygulama indirme ve rezervasyonların %57’den fazlasının mobilden gelmesi ile TheFork mobil uygulaması büyük bir başarı yakaladı. Kasım ayında Türkiye’de de yayına giren bu entegrasyon sayesinde pek çok kullanıcı direk olarak Apple Maps
üzerinden rezervasyon yapabiliyor.

2017 yılında daha fazlası geliyor

Yakaladığı bu başarılarla yetinmeyen TheFork, 2017 yılında da çalışmalarını ilerletmeyi amaçlıyor. Hizmetini ve müşteri deneyimini sürekli geliştirmesi sayesinde, restoranları ve müşterileri giderek daha çok birbirine bağlıyor.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.