The Abraaj Group’tan Biletall’a Yatırım. 0

Körfez sermayesinin en büyük fonlarından The Abraaj Group, biletall.com markasıyla faaliyet gösteren Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş’ye yatırım yaptı. 

2006 yılında kurulan Kayseri merkezli şirketin ürün sepetinde Türkiye geneli 160’ın üzerinde otobüs firmasının biletleri, 500’ün üzerinde yurt içi ve yurt dışı havayolu firmasının biletleri, BUDO ve İDO ile ulaşım biletleri satarak 2013’te 40 milyon TL ciroya sahip olan BiletAll, 2014 yılında 75 milyon TL’ye, 2015’te ise 120 milyon TL ciroya ulaştı. 2016’yı 160 milyon TL ciro hedefi ile kapatan biletleme servisi sayesinde Türkiye’nin yüzde 80’ininde faaliyet gösteren otobüs firmalarının biletleri alınabiliyor.

Toplam 10 milyar dolarlık fon yöneten şirketin dünya genelinde 190 şirkette yatırımı bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye 10’uncu yatırımını Netlog Lojistik ile yapan grup, bu kez biletll.com markasıyla faaliyet gösteren Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş’yi satın alıyor. Satın alma işlemi Rekabet Kurulu onayından sonra gerçekleşecek.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.