Tatilmanya’dan açıklama: Bazı Art Niyetli Şirketler Yüzünden… 0

Yüzlerce yurttaşın mağdur olmasıyla gündeme gelen ve uzun süre açıklama yapmayan Tatilmanya, yazılı bir basın açıklamasıyla yaşanan süreci anlattı. Vatandaşların mağdur olmasında şirketin sorumluluğunun olmadığı belirtilen açıklamada, binlerce insanın mağduriyeti “bazı kötü niyetli şirketlere” yüklendi.

Tatilmanya’dan gelen açıklamayı turizm kamuoyunun ve yurttaşların dikkatine sunuyoruz..

“Son zamanlarda bazı basın ve yayın organları ile sosyal medyada Tatilmanya Turizm Bilişim Bilgisayar Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi nezdinde faaliyet gösteren

TTM TURİZM Seyahat Acentesi ve bağlı markası olan “tatilmanya.com” internet sitesinin müşterilerini dolandırdığı iddia edilmekle beraber bu iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Şöyle ki;

2008 yılında kurularak faaliyetine başlamış olan Tatilmanya Turizm, anlaşmalı olduğu yaklaşık 600 otel ile 6 yıl boyunca binlerce kişinin tatil yapmasına aracılık etmiştir.

Bu süre içerisinde binlerce kişiye uygun şartlarda ve taksitli rezervasyonlar yaparak tatil imkanları sunmuştur.

Tatilmanya Turizm, sadece 2013 yılında yaklaşık 30 milyon TL bilanço değeri yaratmış ve 60 bin kişiye tatil imkanı sağlamıştır.

Özellikle son 2 yıldır sektördeki yükselişi ile birlikte önemli tek yetkili ve ön ödemeli otel anlaşmaları ile daha avantajlı fiyatlarla hizmet verebilme çabaları içerisinde olmuştur.

2014 yılında erken rezervasyon dönemlerinde yaşanan genel ekonomik ve finansal sıkıntılardan şirkette etkilenmiş ve ekonomik kriz yaşamıştır.

Bu duruma önlem olarak ön ödemeler ile yapılmış olan bir kısım tek yetkili ve ön ödemeli otel sözleşmeleri karşılıklı görüşmeler neticesinde feshedilmiştir.

Yaşanmış olan bu süreçte ise bazı otellerle anlaşmazlıklar yaşanmış ve neticede hukuki süreç içerisine girilmiştir.

Özellikle bir oteller grubunun kötü niyetli ve kasıtlı olarak bedelsiz ve konusuz kalan avans çekine işlem yaptırması sonucu bankalarda yüksek meblağlı krediler kapanmış ve şirketin bankalar, finans kuruluşları ve piyasadaki itibarı zedelenmiştir.

Tatilmanya Turizm tüm gayret ve özveri içerisinde ticari faaliyetini sürdürme çabasında iken bir grup şirketi feshedilmiş sözleşmenin bedelsiz ve konusuz kalan çekleri ile Ramazan Bayramının öncesi ve sonrasında şirket merkezi, şubesi ile tüm banka hesaplarına haciz işlemi uygulanmıştır.

Tarafımıza yapılan bu uygulama, misafirlerimize hiç hizmet vermemiş bir otel grubu tarafından avans çekleri ile art niyetli olarak yapılmıştır.

Bu haciz neticesinde de şirket binamız ve banka hesaplarımız kilitlenmiş, poslara bloke konmuş ve şirket iflasa sürüklenmiştir.

Turizm sezonunun en yüksek döneminde yaşanılan bu elim durum neticesinde banka hesapları ve posları kilitlendiğinden başta oteller olmak üzere şirket ödemelerini yapamaz hale getirilmiştir.

Yaşanılan bu olumsuz gelişmeler neticesinde tatil rezervasyonu yaptıran misafirlerin otellere giderek kapıda kalmaması ve mağduriyet yaşanmaması adına da tüm müşteriler teker teker aranarak

durum izah edilmeye çalışılmış ve rezervasyonlarının iptal edildiği söylenerek finans kuruluşlarına yönlendirilmeye çalışılmıştır.

Müşterilerin yapmış olduğu rezervasyon talepleri ve ödemeler tamamen kendi talep ve inisiyatifleri ile oluştuğundan ve şirketin bir art niyeti, kastı olmadığından bu durum dolandırıcılık içermemektedir.

Tatilmanya Turizmin de müşterileri gibi mağdur edildiğini ve hiçbir şekilde dolandırma kastı ile hareket etmediğini önemle bildirmek isteriz.”

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.

Tatilmanya Turizm Bilişim Bilgisayar Tic. ve San. Ltd. Şti.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe