Tatil Planlarken Bunlara Dikkat Edin

Sigorta Uzmanı ve Ekonomist Adnan Öztekin, yaklaşan yaz tatili öncesi tatil planları yapan vatandaşları uyararak, “Vatandaşlarımız huzurlu bir tatil için seyahat ve konaklama hizmeti alacağı firmaları çok iyi seçilmelidir” dedi.

Bu firmaların TÜRSAB üyesi olup olmadığı ve güvence paketi ile tatil sigortası sunup sunmadığının kontrol edilmesi gerektiğine dikkat çeken Öztekin, “Bu kontrolleri yapmazsanız eğer hayalini kurduğunuz tatili yapmak isterken, bütün hayalleriniz suya düşebilir hatta dolandırıldığınızdan tatil yapmaya gittiğiniz yerde sokakta kalabilirsiniz” diye konuştu.

Sigorta Uzmanı ve Ekonomist Adnan Öztekin yaptığı açıklamasında, bir yılın yorgunluğu atmak ve sevdikleriyle güzel bir tatil geçirmek isteyen vatandaşları dolandırılmaması ve tatil mağduru olmaması için dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda uyararak önemli bilgiler verdi.

Öztekin, “Tatil planına dair işlemleri seyahat acentasından yapılacaksa vatandaşlarımız mutlaka muhatap olduğu şirketin TÜRSAB onaylı bir şirket olup olmadığına çok dikkat etmelidir. Ayrıca bu seyahat acentalarının internet sitelerinde veya ilanlarında TÜRSAB logosu ve üye numarasının da olup olmadığı kontrol edilmeli, var ise doğrumu diye mutlaka araştırılarak bu firma hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Yapılacak bu işlemler tatilin garantiye alması açısından çok faydalı olacaktır” dedi.

Tatil planlarından TÜRSAB logolu ve sigorta güvencesi imkanı sunan seyahat acentalarının tercih edilmesinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Öztekin, “Sigorta güvencesi sunmayan firmalardan asla ve asla tatil planı yapmayın ve rezervasyon gerçekleştirmemelidir. Vatandaşlarımız tatil yapmak istediği veya seyahat acentasının onlara sunduğu pakette yer alan tatil yerleşkesi veya oteli telefonla arayarak ilgili seyahat acentası ile çalışıp çalışmadığını mutlaka sormalıdır. Tüm bu konularda yeterince aydınlandıktan sonra rezervasyon işlemlerini gerçekleştirmelidirler” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber3.com

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!