Sualtı Çekimleri için Drone Üretildi

Havada görmeye alıştığımız drone modelleri artık hem eğlence hem ticari hem de fotoğrafçılık için kullanılmaktaydı fakat OpenROV şirketinin ürettiği sualtı drone’u, su altında adeta bir hava taşıtı gibi özgürce hareket edebiliyor.

Drone, insansız hava taşıtı teknolojinin genişlemesi ve yaygınlaşması gökyüzünde yeni ufukları görmemizi, yeni fikirlerin doğmasını sağladı. Havada uçan ve bizi takip eden bir cihaz düşüncesi reklam filmlerinden müzik videolarına kadar geniş skalalara yayıldı.

2015-10-01-1443684529-655641767

OpenROV Trident adı verilen drone, suyun 25 metre altına kadar gidebiliyor ve uzaktan kolayca kontrol edilebiliyor. Ayrıca istenirse daha önceden belirlenen rotada drone kendi kendine hareket edebiliyor. Üzerinde yer alan HD çözünürlükteki kamera sayesinde yüksek kalitede çekimler gerçekleştirebiliyor.

Akıllı telefon mobil uygulamalarından Oculus Rift ve Google Cardboard gibi sanal gerçeklik araçlarına kadar çeşitli platformları kendine kumanda eden Trident, HD kamera yardımıyla görüntü kaydedebiliyor. Yeryüzüyle iletişim kurmasını sağlayan kablo pratik kullanım içinde tasarımının yaratabileceği tek handikap olarak yorumlanabilse de denizin sunduğu kaldırma kuvveti ve çok eksenli hareket bu sorunu da çözecektir.

2015-10-01-1443684617-58246405

Trident için 17 Eylül’de açılan Kickstarter kampanyası çok kısa bir sürede inanılmaz bir başarıya imza attı. 597 bin dolarlık destek toplamayı başaran kampanyanın milyon dolar seviyesinde bir desteğe erişmesi bekleniyor.

Kickstarter’da bağış toplamaya devam eden projenin başarıyla tamamlanması halinde parekende satış fiyatının 1199$ olacağı söyleniyor.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!