SkyTeam, Denizcilik ve Deniz Aşırı Hizmet Pazarına Giriyor 0

Bu yeni ürün, gemiciler ve açık denizlerde çalışan işçiler için özel seyahat çözümleri sunacak.

Başlangıçta, “SkyTeam Marine and Offshore” üyeliğine seyahat alanında; Aeroflot, Air France, Delta, KLM, Kenya Airways ve Saudia olmak üzere 6 firma dahil olacak.

Önümüzdeki aylarda ise daha fazla havayolu şirketinin üye olması bekleniyor.

Taşıyıcı Firmalar, gemi mürettebatı ve deniz işçilerinin seyahat ihtiyaçlarını karşılamak için bagaj hakkı ve bilet esnekliğine ilişkin özel koşullarla birlikte 1.000’den fazla küresel destinasyon için tek yön ve gidiş-dönüş olmak üzere özel uçak bileti fiyatları sunacak.

Ürün yönetimi ise 1994 yılında deniz ve açık deniz mürettebatı için seyahat pazarında artan küresel talebi karşılamak üzere, KLM tarafından kurulan IAS Global ( Uluslararası Havayolu Hizmetleri) tarafından gerçekleştirilecek.

IAS’ın uzmanlık alanı; gemicilik, petrol, gaz ve alternatif enerji sektörleri için hava taşımacılığı sağlamak.

IAS, başlangıçta fiyatlama ve biletleme hizmetlerini KLM adına yalnızca Birleşik Krallık’taki denizcilik seyahat acentalarına sunmasına rağmen bir yıl içerisinde hızlı bir şekilde diğer Avrupa bölgelerine doğru genişledi.

IAS, ABD’de de bir varlık oluşturdu, 1995 yılında Houston’da IASE Americas’ı açtı ve aynı yıl KLM’nin denizde petrol ve gaz sektörü için seyahat işletmelerini devraldı.

Şu anda ise; IASEurope, IAS Americas ve IAS Asia olmak üzere üç iştiraki bulunuyor, ayrıca Ortadoğu’da Dnata ile ortaklığı da var.

SkyTeam; IAS ile birlikte çalışmalarının denizcilik ve deniz aşırı hizmetlerde dünya çapında uzman seyahat acentaları tarafından ürünün yaygın bir şekilde, tek bir noktadan erişilebildiğinden emin olmalarını sağlayacağını belirtti.

Deniz ve deniz aşırı seyahat pazarı karmaşık ve son derece uzmanlaşmış beceriler gerektiriyor, ayrıca diğer birçok seyahat biçiminden farklı bir hizmet sunumu da gerektiriyor.

Bir geminin ya da petrol kulesinin çalışmama süresinin maliyeti son derece büyük, bu anlamda hizmet verecek mürettebatın ya da personelin hız veya hassasiyete göre ayarlanması da son derece önemli.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe