Skyscanner, Havaalanı Üzerinden Uçuş Aramaları için Aracı Oluyor 0

Dünyada bir ilk! Londra’daki Heathrow havaalanı, havaalanından bilet arama imkânı tanıyan ilk Facebook tabanlı uçuş arama aracı olma iddiasında.

Go Heatrow” olarak bilinen bu girişimin arkasında ise uçuş arama için white label sistemini kullanan seyahat arama sağlayıcısı Skyscanner var.

Facebook’la uyumlu olması, ziyaretçilerin havaalanının sayfasından “Go” servisine gidebilmeleri ve uçuşları arayıp, belirli yerlere olan fiyatları keşfedebilmeleri anlamına geliyor.

Her zamanki Skyscanner araçları white label’a dâhil edilmiş durumda; mesela ücret, havayolu şirketleri, zaman gibi filtreler ve sonraki aramalar için favori rotaların seçimi gibi.

Bu projenin, Heatrow’un bilet satışlarında havaalanını kullanarak havayolu firmalarını desteklediği ilk proje olacağı söylendi.

facebook-ta-go-heathrow

85 ülkede 180 istikamet bu hizmette mevcut.

Skyscanner’ın mevcut white label’larında olduğu gibi, rezervasyonlar Facebook’tan değil havayolu şirketlerinin kendi web sitesinden yapılıyor.

Seyahat firmalarının kendi Facebook sayfalarına arama aracı eklemeyi denemesi ise bir ilk değil.

2013 yılında, Travel Click otellerin neredeyse yarısının (%48) kendi Facebook sayfalarında oda arama ve rezervasyon imkânı gibi bazı formlara sahip olduğunu bulmuştu.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe